Turniej piłkarski dla młodzieży Coca-Cola Cup został nagrodzony Medalem Europejskim, prestiżową nagrodą  przyznawaną przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Medale zostały wręczone 4 czerwca 2014 roku podczas uroczystego finału XXV edycji Medalu Europejskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Business Centre Club, prestiżowy Klub przedsiębiorców i największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców, zrzeszająca przedstawicieli wszystkich branż, przyznaje Medale Europejskie od 25 lat. Zgodnie z ideą Medalu Europejskiego, program ten nagradza te wyroby, usługi i projekty, których jakość odpowiada standardom europejskim. Celem przedsięwzięcia jest prezentowanie przykładów cechujących się najwyższą jakością i promocja metod jej osiągania.


Turniej Coca-Cola Cup został wyróżniony w kategorii projektów CSR, jako unikatowa inicjatywa propagująca i upowszechniająca kulturę i aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Coca-Cola Cup to jeden z najstarszych i największych turniejów młodzieżowych w kraju. W szesnastu dotychczasowych edycjach wzięło udział blisko 640.000 uczniów z całej Polski. Wykorzystując zasięg turnieju, organizatorzy starają się za jego pomocą promować aktywność fizyczną wśród młodzieży i ich rodzin. Dlatego od trzech lat rozgrywkom towarzyszą Strefy Aktywnego Życia, w których każdy można spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowych, porozmawiać z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki czy nauczyć się trików prezentowanych na ekranie przez Roberta Lewandowskiego, który już po raz czwarty jest ambasadorem projektu.Wielki Finał tegorocznej edycji Coca-Cola Cup odbędzie się w dniach 12-15 czerwca 2014 na Plaży Miejskiej w Gdyni. Oprócz rozgrywek gimnazjalistów na odwiedzających będą czekać takie atrakcje, jak wspólne oglądanie pierwszych meczów Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkanie z Robertem Lewandowskim czy konkursy w Strefie Aktywnego Życia.

Patronem merytorycznym turnieju jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami – Polskie Towarzystwo Dietetyki, adidas i T-Mobile.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska