Na specjalne zaproszenie firmy Coca-Cola do Polski po raz pierwszy zawita brytyjski zespół The Vamps. 30 września w Krakowie, w Starej Zajezdni Tramwajowej grupa zagra wyjątkowy koncert. Liczba biletów jest ograniczona, a samo wydarzenie będzie miało kameralny charakter.

Coca-Cola, chcąc spełniać marzenia nastolatków, postanowiła zaprosić The Vamps do Polski. Bardzo cieszymy się, że zespół przyjął nasze zaproszenie i po raz pierwszy zagra przed polską publicznością. Pierwsza pula biletów rozeszła się w ciągu paru godzin od rozpoczęcia sprzedaży. Bardzo nas cieszy tak szybka reakcja i entuzjazm fanów zespołu. Wielbiciele The Vamps mają cały czas szansę dostać się na koncert, ponieważ już we wtorek, 28 czerwca o godzinie 16.00 ruszy sprzedaż drugiej puli biletów. Zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat na stronie dedykowanej temu wydarzeniu na Facebooku – mówi Urszula Szymczyk, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services.

Kim są The Vamps?

The Vamps to brytyjski zespół, którego początki sięgają 2011 roku. W swojej twórczości młodzi muzycy stawiają przede wszystkim na pop-rock. Grupę tworzy czterech utalentowanych idoli młodego pokolenia: wokalista Brad Simpson, gitarzysta James McVey, basista Connor Ball oraz perkusista Tristan Evans.

Ich wspólna, muzyczna przygoda rozpoczęła się dzięki serwisowi YouTube, na którym James poznał Bradleya. Później do zespołu dołączyli Tristan i Connor. Nie spodziewali się, że już na początku swojej artystycznej działalności pięć utworów z ich debiutanckiego krążka znajdzie się na liście Top 10 Hits w Wielkiej Brytanii, a oni sami zostaną uznani za jeden z najgorętszych muzycznych towarów eksportowych Zjednoczonego Królestwa.

Ich pierwszy singiel „Can We Dance”, opublikowany w serwisie YouTube, po zaledwie 2 tygodniach osiągnął ponad milion wyświetleń. Pierwszy wydany przez grupę album „Meet the Vamps” w zawrotnym tempie dotarł do drugiego miejsca list sprzedaży zarówno w Irlandii, jak i Wielkiej Brytanii. O fenomenie brytyjskiego zespołu mówić jednak nie trzeba – świadczy o nim ponad 6 milionów fanów na Facebooku. Najnowszy album The Vamps ujrzał światło dzienne 27 listopada zeszłego roku. Drugi krążek grupy, zatytułowany „Wake Up”, zawiera aż 12 nowych piosenek. Niedługo po swoim debiucie album zajął 10. miejsce brytyjskiej listy najlepszych płyt. Wraz z wydaniem drugiego albumu i trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych The Vamps nie zwalniają tempa. Podczas trasy koncertowej „Wake Up World Tour”, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku, zespół zagra w 18 krajach na 4 kontynentach. Ogólnoświatowy sukces to dla młodych muzyków wciąż za mało. Założyli własną wytwórnię płytową wspólnie z EMI/Universal. The Vamps będą zajmowali się działem A&R, który zajmuje się szukaniem nowych wykonawców oraz pomocą w doborze zarówno repertuaru, jak i producentów. Muzycy chcą mieć swój udział w odkrywaniu i rozwijaniu młodych talentów, a praca nad albumem zaczyna się właśnie w dziale A&R.

Więcej informacji na temat krakowskiego koncertu można znaleźć na stronie Coca-Coli oraz na Facebooku.