Walentynki to święto, którego korzenie sięgają jeszcze czasów pogańskich. Okazuje się, że tradycja, którą obchodzimy co roku 14 lutego, pochodzi ze starożytnego Rzymu. To właśnie we Włoszech 14 lutego był świętem ku czci Fauna, bożka odpowiedzialnego za ludzką (i nie tylko) płodność oraz za udane zbiory. Świętowano na różne sposoby: tańczono, radośnie śpiewano oraz odprawiano przeróżne obrzędy. Jeden z nich polegał na losowaniu imienia panny, która miała towarzyszyć danemu mężczyźnie do końca imprezy. Taka uroczystość stawała się przyczynkiem do powstania niejednej pary. Święto celebracji miłości, choć w pewnym momencie nieco zagrożone, przetrwało w nieco zmienionej formie po dziś dzień.* Jak współcześnie można więc spędzić ten dzień, ciesząc się towarzystwem tej jednej, jedynej ukochanej osoby?

1. Wspólne bieganie na świeżym powietrzu

Wyjdźcie razem… pobiegać. To dość niebanalny sposób na celebrację, ale w ostatecznym rozrachunku bardzo logiczny – wystarczy pomyśleć o tym, ile endorfin wyzwoli w Was aktywność fizyczna. Jak wiadomo, lepszy nastrój sprzyja okazywaniu sobie czułości, a podejmowanie wspólnie różnych aktywności cementuje relację i wzmacnia więź. Same plusy!

2. Seans filmowy

To już nieco bardziej typowy sposób na ten szczególny wieczór. Nie uciekajcie się jednak do standardu walentynkowego, którym jest komedia romantyczna. Wypróbujcie… horror lub thriller! Bliskość fizyczna nawiąże się sama – przecież nieuchronne będzie przytulanie i łapanie za rękę w momentach grozy. Taki trick!

3. Wyjście na łyżwy

A może spróbujecie wyjść na świeże powietrze i ciesząc się ostatnimi tchnieniami zimy, powykręcać łyżwami ślady serce na lodzie? Nie dość, że dotlenicie się w samym środku tygodnia, to może nauczycie tricków i nowych manewrów. No i poruszacie się przy akompaniamencie romantycznych piosenek – sama radość.

4. Wypróbowywanie kulinarnych afrodyzjaków, czyli wspólne gotowanie

Nie musicie iść do restauracji na romantyczną kolację. Wspólne gotowanie to zawsze świetna zabawa. Wybierzcie wspólnie potrawę, którą przyrządzicie. Rozdzielcie kuchenne obowiązki i współpracujcie, by móc wspólnie potem cieszyć się wspaniałym kulinarnym doznaniem, a następnie… przytulić się i zrelaksować na kanapie.

5. Krótki wyjazd

A co Wy na to, by uciec od zgiełku miasta tam, gdzie będziecie zupełnie sami, a w promieniu kilometrów nie znajdzie się nikt inny? Wyjazd w dzikie góry może być dobrym pomysłem. Jeśli Wam się poszczęści, niebo będzie czyste i zachwyci Was niejedną gwiazdą - może któraś spadnie i spełni Wasze wspólne życzenie?

6. Wyjście do escape roomu

A może udacie się do walentynkowego pokoju w tak bardzo popularnym ostatnio escape roomie? Zagadka, napięcie, sama adrenalina! Nie dość, że będziecie musieli współpracować przy próbie wyjścia z pokoju, to jeszcze potem możecie wspólnie celebrować sukces (lub pocieszać się po porażce).

7. Wyjście na trampoliny

Z okazji Walentynek przywróćcie sobie wzajemnie odrobinę dzieciństwa – poczujcie się jak Tygrys z Kubusia Puchatka i udajcie się na trampoliny.  Ogromna powierzchnia materaców do odbijania się i wywijania piruetów – uwaga, wyczerpujące, ale i jakie satysfakcjonujące! W wielu dużych miastach Polski znajdziecie już tego typu atrakcje.

8. Przygotowanie kuponów z życzeniami

A może umówcie się, że każdy z Was przygotuje 5 kuponów, na których wypisze swoje życzenia, a potem wręczycie je sobie wzajemnie i na zmianę będziecie te życzenia realizować? Nie dość, że wiele możecie się w ten sposób dowiedzieć o własnych pragnieniach, to jeszcze ogromna z tego obopólna przyjemność.

9. Pełne emocji granie na konsoli

Jesteście parą z długoletnim stażem, miłość i czułość okazujecie sobie na co dzień, i nie potrzebujecie podkreślać zbyt mocno specjalności 14 lutego? Pokażcie sobie wzajemnie, jak komfortowo i spokojnie czujecie się w swoim towarzystwie, wyciągnijcie pady i… zagrajcie w ulubioną grę. Tak po prostu, zaśmiewając się do rozpuku i zapominając o stresach dnia codziennego. Należy Wam się!

10. Wypróbowanie jednej nowej rzeczy

Podobno pary, które często próbują nowych rzeczy, czują się bardziej usatysfakcjonowane ze swoich związków niż te, które pozostają w niezmienionych, codziennych schematach dnia. Wypróbujcie nową potrawę, nowa aktywność, film, idźcie w miejsce, w którym dotąd nie byliście lub zapiszcie się na jednodniowy kurs, który nauczy Was czegoś nowego – im bardziej oryginalne, tym więcej frajdy!

Oczywiście warto postawić na specjalne atrakcje i rozrywkę tego dnia, pamiętajcie jednak, że fundamenty prawdziwego związku pełnego miłości i wsparcia stawia się konsekwentnie każdego dnia, a miłość należy okazywać niezależnie od dnia roku – partner z pewnością to doceni.

* źródło