Po każdych świętach Bożego Narodzenia zaczynamy odliczanie do kolejnych, ulubionych przez większość z nas świąt. Lubimy tę atmosferę, aromat wigilijnych potraw i świątecznych wypieków. To wspomnienie, które przez cały rok daje o sobie od czasu do czasu przypomnieć.

Wspominamy nie tylko wyjątkowo spędzony czas z rodziną, ale lubimy też widok poukładanych pod choinką prezentów, radość dzieci, kiedy rozpoczynają otwierać opakowania. Sami też jesteśmy ciekawi co otrzymamy „od Mikołaja” podczas wigilii. Nie da się też uciec przed wyborem prezentów dla najbliższych. Znowu kupić komuś książkę, a może osławione skarpety, czy jednak wysilić się na coś wyjątkowego, niezapomnianego i świadczącego o naszym zaangażowaniu?

Zobacz również: 7 pomysłów na prezent dla mamy last minute

Poznaj 3 kreatywne pomysły na ciekawy prezent pod choinkę

#1 DIY – stwórz prezent własnoręcznie

Do it yourself to już od paru sezonów moda na robienie różnych, bardziej lub mniej użytecznych rzeczy. Trend DIY swoim zasięgiem objął również własnoręczne przygotowywanie prezentów pod choinkę. Tylko jak się zabrać za zrobienie prezentu własnymi rękami?

Najpierw trzeba mieć na prezent pomysł. W przypadku pomysłów DIY nawet skarpety osiągają zupełnie inny wymiar i przestają być nudnym, oklepanym do granic możliwości prezentem. Co jeszcze można zrobić samemu? Pomysłów na prezenty „zrób to sam” jest bez liku.

Można wykonać piękne świece, metalowe pudełeczka, podstawki pod kubki, sznurowane wazoniki, cukrowy peeling czy np. specjalnie zaprojektowany kalendarz przypominający o urodzinach wszystkich osób z rodziny. Wyobraźnia przy przygotowywaniu tego rodzaju produktów jest jak najbardziej przydatna.

Czytaj też: Pięć niezwykłych świątecznych tradycji z całego świata

#2 Wirtualna adopcja – zaadoptuj jelonka pudu

To wydaje się wręcz szalonym pomysłem. Ale z drugiej strony... W każdej rodzinie znajdzie się miłośnik zwierząt. Czemu by nie podarować komuś wyjątkowej Honorowej Karty Wstępu do ZOO? Adoptować można czarną wdowę, żółwia, surykatkę, nosorożca pancernego czy nawet lwa.

Prezent wydaje się kosztowny, ale adopcja najmniejszych zwierzaków (mieszkańców insektarium, mniejszych węży czy żółwi) to koszt 50 zł miesięcznie, te większe mogą kosztować już ok. 1000 zł. Można też przemyśleć adopcje np. wdzięcznych pigmejek czy tamarynek. Dla osoby, która interesuje się fauną będzie to niebywały podarunek. Obdarzenie zwierzaka opieką niesie ze sobą wiele przywilejów.

Poza Honorową Kartą Wstępu obdarowany otrzyma miejsce na tablicy informacyjnej przy wybiegu zwierzęcia, będzie miał możliwość uczestnictwa w spotkaniach Klubu Miłośników ZOO, informacja o adopcji opublikowana zostanie na stronie parku, drogą SMS-ową będą dostarczane najnowsze informacje, można też wykorzystać wizerunek podopiecznego do celów reklamowych.

#3 Bonusowy prezent – podaruj bliskiej osobie wolne

Wybierz dzień, a może weekend, przygotuj kartę w postaci bonu czy kuponu i podaruj ją komuś obarczonemu zbyt dużą liczbą obowiązków. To np. świetny podarunek dla mam, które zdecydowaną większość czasu poświęcają dzieciom. Mama będzie miała wreszcie czas na spokojne spotkanie się ze znajomymi, wyjście do kina czy do SPA. Będzie mogła zrobić coś dla siebie.

Taka karta może się też przydać osobom starszym, np. dziadkom, których możesz w ten sposób zwolnić z typowych obowiązków domowych – odkurzania, mycia łazienki, wyrzucenia śmieci czy nawet ugotowania obiadu.

To tylko garstka pomysłów na nietypowy, niebanalny i kreatywny prezent. Jest ich na pewno o wiele więcej, a to na jaki się zdecydujemy w dużej mierze zależy od tego na ile znamy obdarowywaną osobę. Pomysł na prezent bardzo często wynika z zainteresowań i hobby najbliższych. Jeśli dobrze wiemy czym, kto się interesuje na pewno wymyślimy coś wyjątkowego.

Przeczytaj również: Siedem pomysłów na prezent dla gym freaka