Rusza dziewiąta edycja ogólnopolskiego konkursu Bizneswoman Roku, w którym Coca-Cola jest partnerem kategorii „Pomysł na biznes”. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką szuka niezwykłych, przedsiębiorczych kobiet z całego kraju. Ty też możesz dokonać zgłoszenia, masz czas do końca listopada!

Sukces Pisany Szminką od ośmiu lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Nagłaśnia ich sukcesy, otwiera nowe możliwości rozwoju, tworzy unikalną sieć kobiecego networkingu. A wszystko po to, by wzmocnić rolę kobiet w życiu gospodarczym Polski.

Konkurs Bizneswoman Roku to pięć głównych kategorii: 

·      Liderka w Korporacji
·      Moja Firma
·      Start-up Roku
·      Kobieta w Nowych Technologiach 
·      Pomysł na Biznes

Zostanie wręczona także nagroda Grand Prix Kobieta Sztuki w uznaniu wybitnych osiągnięć w dziedzinie sztuki.

W tym roku pojawią się też trzy nowe nagrody specjalne. „Nauka i Biznes” to kategoria, w której docenione będą kobiety łączące działalność naukową i biznesową. Kategoria „Influencerka Roku” kierowana jest do wpływowych kobiet działających w sferze internetu. Po raz pierwszy też nagrodzony zostanie mężczyzna. „Male Champion of Change” to forma uhonorowania działań na rzecz promowania różnorodności, równości płci i wspierania kobiet w biznesie.

"Konkurs Bizneswoman Roku wciąż się rozwija, a nowe kategorie są tego wyrazem" – tłumaczy Olga Kozierowska, współzałożycielka Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczyni konkursu. "Bacznie obserwujemy trendy i zmiany, jakie zachodzą w biznesowej rzeczywistości. Widzimy, że wciąż dużo mamy jeszcze do zrobienia, by potencjał kobiet był w pełni doceniony. To korzystne dla wszystkich, zwłaszcza dla stabilnego rozwoju polskiej gospodarki. Wiele badań i raportów pokazuje, że tylko biznes zbudowany na różnorodności i talentach kobiet oraz mężczyzn będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości".

Jak przebiega konkurs

Konkurs składa się z trzech etapów. Wstępnej selekcji dokonuje Deloitte, partner merytoryczny konkursu. Finalistki zostaną wybrane w lutym 2018 roku głosami Loży Ekspertów złożonej z kluczowych specjalistów w danych obszarach. O tym, kto zostanie laureatką w danej kategorii, zadecyduje Jury, w którego skład wchodzą czołowi przedstawiciele świata biznesu oraz reprezentanci największych firm w Polsce. Jury przewodniczy dr Irena Eris. Konkurs zwieńczy uroczysta gala w marcu 2018 roku.

Jak przystąpić do konkursu

Do konkursu można przystąpić na dwa sposoby:

1. Zgłaszając się samemu, a co za tym idzie wypełniając odpowiedni formularz znajdujący się na stronie konkursu i przesyłając go na adres konkurs@bizneswomanroku.pl.

2. Poprzez nominację osoby trzeciej, a następnie po otrzymaniu zawiadomienia od organizatora, wypełnienie i przesłanie odpowiedniego formularza na adres konkurs@bizneswomanroku.pl.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Formularze, regulamin i informacje o kategoriach znajdują się na stronie: https://bizneswomanroku.pl