Międzynarodowy Dzień Kobiet to najlepsza okazja, by przypomnieć, że w Coca-Cola doceniamy kobiety i pomagamy im przez cały rok. To właśnie ich siła inspiruje nas każdego dnia!

Najważniejsze narzędzie za pomocą którego Coca-Cola wspiera kobiety na całym świecie to międzynarodowy program 5by20. Skąd ta nazwa? Do 2020 roku chcemy wesprzeć 5 milionów kobiet przedsiębiorczyń. Od 2010 roku na całym świecie wdrażamy programy, których celem jest likwidacja największych barier, jakie kobiety napotykają na rynku pracy. Zapewniamy im dostęp do szkoleń, mentoringu i pomocy finansowej. 5by20 działa już w ponad 60 krajach.

Używając globalnego łańcucha wartości, za pośrednictwem naszych partnerów i lokalnych firm, z którymi współpracujemy, docieramy na całym świecie do milionów kobiet, które prowadzą swoje biznesy i stawiają czoła codzienności. To nie tylko przedsiębiorczynie, to także córki, matki, żony, głowy rodziny. Stawiają sobie ambitne cele i ciężko pracują, by je osiągnąć. Chcą się rozwijać i zapewnić lepszą przyszłość swojej rodzinie. Program 5by20 ma im w tym pomóc.

Historię niezwykłych kobiet pracujących razem dla lepszego świata przedstawiliśmy w krótkim filmie przygotowanym specjalnym na Dzień Kobiet.

5by20 działa także w Polsce. Naszą misję widzimy w szerszym kontekście, bo dostrzegamy też ogromną rolę aktywności zawodowej kobiet w budowie silnej gospodarki.

Coca-Cola wraz z fundacją Sukces Pisany Szminką uruchomiła program aktywizacji zawodowej kobiet "Sukces To Ja". Dedykowany przedsiębiorczym paniom portal internetowy, seria szkoleń i warsztatów, a także patronat nad konkursem "Bizneswoman Roku" to właśnie polska część globalnego programu 5by20.

Nasza lokalna inicjatywa skierowana jest do kobiet wracających na rynek pracy, chcących zmienić pracę oraz tych, które rozważają rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Chcemy poszerzyć wiedzę i kompetencje Polek, a także umożliwić im wymianę doświadczeń. Dlatego otworzyliśmy pierwszy w Polsce portal wiedzy dedykowany kobietom www.sukcestoja.pl. To skarbnica wiedzy na temat zakładania własnego biznesu i podwyższania kompetencji zawodowych.

"Sukces To Ja" to także seria bezpłatnych konferencji i warsztatów, które w pierwszym półroczu 2017 roku odbywają się w całej Polsce. „Chcemy dać uczestniczkom programu możliwość bezpośredniego kontaktu z najlepszymi ekspertami od szeroko rozumianej aktywności zawodowej kobiet" – mówi Lana Popović, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services. "Wierzymy, że spotkania podczas konferencji i warsztatów dostarczą konkretnej wiedzę, motywacji i inspiracji. Chcemy dodać energii i odwagi do działania, zarówno kobietom z dużych aglomeracji, jak i mniejszych miast”.

Coca-Cola w każdym aspekcie swojej działalności stara się wprowadzać pozytywne wartości i zmieniać świat na lepsze. Bez kobiet świat lepszym być nie może. Dlatego wspieramy je, globalnie i lokalnie. To nasza forma wdzięczności i uznania. Dziękujemy wszystkim Paniom za to, że są prostu wspaniałe i niezastąpione!