Coca-Cola Poland Services jednym z najlepszych pracodawców w Polsce według Top Employers Institute! Firma została uhonorowana certyfikatem Top Employer Polska 2019, który stanowi potwierdzenie zachowywania najwyższych  standardów w zakresie realizowania polityki zatrudnienia, przestrzegania praw pracowniczych oraz organizowania warunków pracy dla zatrudnionych osób.

Certyfikat przyznawany jest na podstawie badań realizowanych przez Top Employers Institute, mających na celu dokonanie oceny wszelkich działań w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pod kątem ich transparentności oraz wymiaru etycznego. Konkurs już od dziesięciu lat wyłania firmy, dla  których pracownicy oraz ich dobro stanowią priorytet. Dotyczy to wszelkich aspektów HR, od procesu rekrutacji i zatrudnienia począwszy, przez sposób traktowania pracowników i dbałość o ich komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, czy stwarzanie możliwości ustawicznego rozwoju i awansu, po sposób wynagradzania i zapewnianie dodatkowych świadczeń socjalnych. Przyznanie tytułu najlepszego pracodawcy poprzedza skrupulatna analiza działań firmy w zakresie polityki pracowniczej.

Coca-Cola nagrodzona certyfikatem Top Employer

31 stycznia br. podczas uroczystej gali, Coca-Cola odebrała certyfikat potwierdzający, iż jej dbałość o dobro i rozwój zatrudnionych osób zasługuje na szczególne uznanie. Coca-Cola znalazła się pośród 56 zwycięskich firm. Gościem honorowym wydarzenia był gen. Roman Polko (poprzednio dowódca jednostki GROM), który zwrócił szczególną uwagę na to, jak ważne jest nie tylko budowanie zespołu, ale też dbanie o to, by zespół był efektywny i by jego członkowie mogli wzajemnie na sobie polegać. Stworzenie zespołu to z kolei rola lidera, na którego barkach spoczywa wielka odpowiedzialność.

Zwycięskie firmy możemy zatem uznać właśnie za liderów, najlepszych z najlepszych, którzy bez wątpienia podnoszą poprzeczkę innym uczestnikom rynku, kreują standardy, zaś stosowane przez nich praktyki można uznać za wzorcowe, warte naśladowania.

Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i cieszymy się, że nasza polityka personalna została dostrzeżona i doceniona. Certyfikat to dowód na to, że dbanie o najlepsze warunki pracy naszego zespołu jest dla Coca-Cola rzeczywistym priorytetem. Nagroda pokazuje, że nie tylko jesteśmy liderem w sektorze napojów, ale również cenionym i rozpoznawalnym pracodawcą – podkreśla Anna Tatarzyńska, HR Strategic Business Partner w Coca Cola Poland Services. 

Certyfikat Top Employer ma bardzo dużą wartość, jako że Top Employers Institute z główną siedzibą w Amsterdamie i jedenastoma biurami rozlokowanymi na całym świecie, zajmuje się weryfikacją pracodawców w perspektywie międzynarodowej już trzecią dekadę. Rok 2019 przyniósł wyróżnienia dla ponad 1500 podmiotów w 118 krajach.

Dobry pracodawca

Oprócz Top Employer warto wspomnieć o  innych, podobnych mu rankingach, służących wyłonieniu i wskazaniu organizacji najbardziej przyjaznych pracownikom. To m.in. ranking instytutu Great Place to Work, Universum Polish Most Attractive Employers, Best Quality Employer, Ranking najbardziej porządanych pracodawców,  Randstad Employer Brand Research. Konkursy służą wskazaniu pracownikom, w których firmach warto zawalczyć o miejsce pracy, ale jednocześnie dzięki nim, nagrodzone podmioty mogą liczyć na napływ prawdziwych talentów, którzy chcą rozwijać swój potencjał, pracując dla najlepszych.

Jak Coca-Cola wspiera swoich pracowników?

Coca-Cola angażuje się w zwiększanie konkurencyjności kobiet na rynku pracowniczym, tym samym przyczyniając się do wyrównywania szans i zacierania się dysproporcji. W roku 2016 wraz z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką Coca-Cola zbudowała program aktywizacji zawodowej kobiet "Sukces TO JA". Firma koncentruje się również na wszechstronnym rozwoju kadr, czemu służy między innymi program menedżerski dla studentów Coca-Cola Experience. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalną asystę mentora oraz menedżerów, którzy wspierają ich, pomagając nabywać umiejętności niezbędne dla przyszłych liderów.

Coca-Cola nie tylko wspiera zatrudniane osoby w rozwoju, organizując rozmaite szkolenia i kursy, umożliwiając im podnoszenie kwalifikacji, ale dba także o to, by pracownicy stanowili swoistą wspólnotę z równoczesnym pożytkiem dla społeczności lokalnych i środowiska. Dzieje się to za sprawą wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu przeprowadzono do tej pory wiele wspólnych akcji, jak np., sprzątanie brzegu Wisły z okazji Akcji Sprzątania Świata, stanowiące jednocześnie jeden z elementów kampanii edukacyjnej rePETa, organizowanej wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia.

Certyfikat Top Employer stanowi dla Coca-Coli nie tylko nagrodę za dotychczasowy wkład w budowanie lepszej jakości w obszarze rynku pracy, ale także czynnik motywujący do realizowania kolejnych działań, w których cel nadrzędny stanowi szeroko pojęte dobro pracownika.