Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Przygotowania są na ostatniej prostej, miasta organizują strefy kibica, do mundialu szykuje się też Coca-Cola.

Mecze Rosja 2018 – ile spotkań, gdzie się odbędą?

Na przełomie czerwca i lipca czeka nas piłkarskie święto. Na stadionach w 11 rosyjskich miastach, od Kaliningradu na zachodzie po Jekaterynburg pod Uralem i od Petersburga po Soczi nad Morzem Czarnym odbędą się 64 mecze, w których weźmą udział 32 zakwalifikowane do mundialu zespoły.

Puchar Świata w trasie

Puchar Świata, o który walczyć będą piłkarze na rosyjskich boiskach, to najcenniejsze futbolowe trofeum. Na co dzień można je zobaczyć w FIFA World Football Museum w Zurychu. Od 2006 roku przed każdym mundialem FIFA wraz z Coca-Cola organizują World Cup Trophy Tour, podczas którego kibice na całym świecie mają szansę zobaczyć słynne trofeum z bliska i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Przed MS 2018 FIFA World Cup Trophy Tour odbywa się po raz czwarty. Puchar Świata we wrześniu wyruszył z Moskwy i do końca roku podróżował po Rosji. W pierwszych czterech miesiącach tego roku puchar odwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach, od RPA po Islandię, od Japonii po Meksyk, łącząc miliony kibiców w oczekiwaniu na sportowe emocje.

Reprezentacja Polski na mundialu w Rosji 2018

Mistrzostwa Świata 2018 będą wyjątkowe także z tego powodu, że po ponad dziesięcioletniej przerwie zobaczymy w nich polską reprezentację.

Mecze polskiej reprezentacji na mundialu

Polacy w fazie grupowej zmierzą się w nastepujących spotkaniach:

  • Polska - Senegal: 19 czerwca
  • Polska – Kolumbia: 24 czerwca
  • Polska- Japonia:  28 czerwca.

Jeśli biało-czerwonym uda się wyjść z grupy, na MS zagrają kolejne mecze. Kto wie, może zobaczymy ich w finale 15 lipca?

Coca-Cola kibicuje polskim piłkarzom, dlatego w sierpniu 2018 roku zostanie Oficjalnym Sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, a także kadry kobiet i reprezentacji młodzieżowych.

Mistrzostwa Świata dla kibiców

Esencją sportu jest kibicowanie jak najbliżej sportowców. W przypadku MS 2018 zakończyła się już oficjalna dystrybucja biletów, trwająca od grudnia do połowy kwietnia. To jednak nie oznacza, że nie możemy przeżywać prawdziwych piłkarskich emocji razem z najbliższymi.

W miastach całej Polski podczas mundialu mają powstać specjalne strefy kibica umożliwiające wspólne kibicowanie i oglądanie piłkarskich gwiazd. Większość z nich wyposażona będzie w zaplecze gastronomiczne i wszelkie udogodnienia potrzebne fanom futbolu.

W Warszawie powstać ma nawet osiem stref kibica zlokalizowanych tak, aby skupiały mieszkańców dwóch, trzech dzielnic. Sporo mówi się także o zorganizowaniu wielkiej strefy na Stadionie Narodowym. Oglądanie meczów mundialu w tej piłkarskiej świątyni z pewnością przyniosłoby niezapomniane wrażenia.

Coca-Cola i mistrzostwa świata

Podczas Mistrzostw Świata 2018 Coca-Cola przygotowała dla swoich fanów mnóstwo atrakcji, od konkursu, w którym można wygrać bilety na MS 2018 aż po specjalną kampanię promocyjną.

Wygraj bilety na mecze Polaków: https://www.cocacola.com.pl/historie/Coca-Cola-gotowa-na-pilkarskie-mistrzostwa-swiata-FIFA-2018

Coca-Cola od lat wspiera piłkarskie Mistrzostwa Świata. Już w 1930 roku firma zaangażowała się w mundial w Urugwaju, zaś od 1978 jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA. Coca-Cola wspiera futbol w ponad 200 krajach, a do fanów tego sportu dociera na całej kuli ziemskiej z misją kibicowania zawodnikom w sportowych zmaganiach ulubionych drużyn.