Farba olejna, spray, akryle, węgiel drzewny, atrament, drewno, płótna, metal... To tylko kilka przykładów materiałów i sposobów, jakich używają artyści, by pokazać Coca-Cola w swych pracach.

Biorąc pod uwagę wpływ marki na kulturę popularną w ciągu ostatnich 130 lat, Coca-Cola stała się źródłem inspiracji dla artystów z całego świata.

Poznaj pięciu utalentowanych twórców, którzy zinterpretowali Coca-Cola w swoim charakterystycznym stylu.

Kate Brinkworth

Zajrzyj do domowego studia Kate Brinkworth pod Londynem, by odkryć jej dzieła: od fotografii przez szkice aż po obrazy na płótnie.

Howard Finster

Zainspirowany wizją tworzenia sztuki sakralnej, uznany artysta ludowy stworzył ponad 50 tys. prac, a wiele z nich ukazuje... napoje, którymi orzeźwiał się podczas malowania.

Burton Morris

Pochodzący z Los Angeles artysta reinterpretuje popkulturowe symbole w duchu pozytywnej energii. Przekonaj się, jak uwiecznia "iskrę" Coca-Cola w swej pracowni.

Steve Penley

Penley dorastał na pace samochodu dostawczego, którym jego dziadek rozwoził Coca-Cola. Teraz artysta ostrymi kolorami maluje amerykańskie ikony, w tym konturową butelkę, by uchwycić "uczucie komfortu, optymizmu i nadziei".

Pakpoom Silimanit

Zbierając za młodu znaki Coca-Cola na tajskiej prowincji, Siliphan nigdy nie spodziewał się, że jego prace staną się częścią kolekcji artystycznej Coca-Cola. Dziś jego dzieła wiszą w siedzibie głównej firmy i w galeriach na całym świecie.