W Coca-Cola codziennie wspieramy kobiety na całym świecie.

Dzień Kobiet to świetna okazja, by przypomnieć nasze najważniejsze przedsięwzięcia, które wspierają kobiety i pomagają w ich rozwoju. Chodzi o akcję #MentorHer, program 5by20 i Sukces TO JA.

#MentorHer

Zaledwie kilka tygodni ruszyła kampania #MentorHer prowadzona przez organizację LeanIn na czele z Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjną Facebooka. Ma ona na celu wesprzeć mentoring kobiet w biznesie, który wedle najnowszych badań mocno ucierpiał po głośnej akcji #metoo. Inicjatywa kierowana jest do dyrektorów generalnych i liderów społeczności, którzy publicznie wspierają mentoring kobiet, mający uczynić miejsca pracy bardziej im przyjaznymi.

Coca-Cola od samego początku wsparła całe przedsięwzięcie. „W naszej firmie w szczególny sposób wspieramy mentoring kobiet, dostrzegając jego ogromny wpływ, jaki wywiera na nasz system. Mentoring kobiet pozwala nam odkryć i przeanalizować ukryte uprzedzenia, które stoją na drodze ich rozwoju. Nie chodzi więc tylko o rozwój kobiet. Chodzi o rozwój nas wszystkich” - pisał James Quincey, prezes i dyrektor generalny The Coca-Cola Company.

5by20

Największą i najszerzej zakrojoną akcją, dzięki której Coca-Cola wspiera kobiety na całym świecie, jest międzynarodowy program 5by20. Do 2020 roku chcemy wesprzeć aktywność zawodową 5 milionów kobiet. Od ośmiu lat w ponad 60 krajach usuwamy najczęstsze bariery, jakie kobiety napotykają na rynku pracy, zapewniając dostęp do szkoleń, mentoringu i pomocy finansowej.

Nasi partnerzy i współpracownicy na całym świecie pomagają nam dotrzeć do milionów kobiet, które prowadzą swoje biznesy i stawiają czoła codzienności. To nie tylko przedsiębiorczynie, to także córki, matki, żony, głowy rodziny. Stawiają sobie ambitne cele i ciężko pracują, by je osiągnąć. Chcą rozwijać swoje biznesy, zapewnić dobrą przyszłość swoim dzieciom i całej rodzinie. Poprzez 5by20 chcemy im w tym pomóc.

„Sukces TO JA”

W Polsce program 5by20 pojawił się za pośrednictwem Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, która we współpracy z Coca-Cola uruchomiła program aktywizacji zawodowej kobiet „Sukces TO JA”. Składa się na niego dedykowany przedsiębiorczym paniom portal internetowy, seria szkoleń i warsztatów, a także patronat nad konkursem „Bizneswoman Roku”.

„Sukces TO JA” dedykowany jest kobietom wracającym na rynek pracy, chcącym zmienić pracę oraz tym, które rozważają założenie działalności gospodarczej. Pozwala poszerzyć wiedzę i kompetencje Polek, a także umożliwić im wymianę doświadczeń i inspiracji. "Wierzymy, że spotkania podczas konferencji i warsztatów dostarczą konkretną wiedzę, motywację i inspirację. Chcemy dodać energii i odwagi do działania zarówno kobietom z dużych aglomeracji, ale też mniejszych miast” - mówiła podczas inauguracji akcji Lana Popović, dyrektor regionu Europy Północno-Wschodniej w Coca-Cola.

Coca-Cola każdego dnia stara się zmieniać świat na lepsze. Wierzymy, że bez silnych i niezależnych kobiet nam się to nie uda. Drogie Panie, trzymamy za Was kciuki!