Wielki Finał zakończył kolejną edycję Zwolnionych z Teorii, ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych. Coca-Cola nagrodziła autorów najciekawszych pomysłów na poprawę społecznego otoczenia.

Półtora tysiąca młodych ludzi z całej Polski, którzy w ramach olimpiady robią pożyteczne rzeczy dla swojej lokalnej społeczności i nabywają kompetencje przydatne w dorosłym życiu wzięło udział w Wielkim Finale 20 czerwca w Warszawie.

„Projekty realizowane w ramach Zwolnionych z Teorii pokazują jak na dłoni to, co martwi młodych ludzi w Polsce. W tym roku zauważamy duży wzrost liczby projektów dotyczących edukacji seksualnej, nauki programowania, wegetarianizmu i świadomego robienia zakupów” – mówi Paula Bruszewska, prezes fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady. „Ciekawym trendem jest także wzrost udziału dziewczyn na pozycjach kierowników realizowanych pomysłów” – dodaje.

Podczas Wielkiego Finału wręczono Złote Wilki dla najlepszych projektów społecznych realizowanych w tym roku przez licealistów i studentów. Specjalną nagrodę dla najbardziej inspirującego pomysłu rozwiązującego prawdziwy problem społeczny przyznała Coca-Cola w Pitch Contest

Co więcej uczestnicy finału mogli porozmawiać z mentorem, skonsultować swoje CV, zapoznać się z ofertą stażów, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat start-upów, kariery w internecie czy edukacyjnych innowacji.

Organizatorem Wielkiego Finału Zwolnieni z Teorii jest Fundacja Social Wolves, partnerem strategicznym The Coca-Cola Foundation, a partnerem merytorycznym Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.