Piłka nożna, to z pewnością najpopularniejszy sport w wielu krajach świata. Wzbudza więcej emocji i porusza więcej serc niż jakakolwiek inna dyscyplina. Wartości kojarzone z piłką nożną i Coca-Colą są bardzo podobne: orzeźwienie, pasja i radość, które jednoczą ludzi. Właśnie dlatego Coca-Cola angażuje się w futbol już od ponad 75 lat, czyli od organizowanych przez FIFA Mistrzostw Świata w Urugwaju w 1930 roku.

Firma Coca-Cola jest jednym z najdłużej związanych z FIFA (Federation Internationale de Football Association) partnerów korporacyjnych; wspiera federację nieprzerwanie od roku 1974. W ramach tej współpracy Coca-Cola zajmuje sie promocją piłki nożnej na wszystkich szczeblach w 200 krajach, a jej wielostronne zaangażowanie w działania FIFA dotyczą sponsorowania takich wydarzeń, jak: Mistrzostwa Świata FIFA, Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA, FIFA/Coca-Cola World Rankings czy Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA. Ponadto od 1950 r. Coca-Cola wspiera wszystkie Lokalne Komitety Organizacyjne Mistrzostw Świata.

Od 1988 r. firma Coca-Cola współpracuje również z UEFA (Union of European Football Associations), stając sie oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Celem współpracy UEFA jest wspieranie rozwoju europejskiej piłki nożnej na wszystkich poziomach umiejętności i w różnych przedziałach wiekowych. Efektem tego partnerstwa jest propagowanie przez Coca-Cole mistrzostw nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach.

Coca-Cola działa również na rzecz programów typu grassroots, wspomagając lokalne turnieje młodzieżowe, szkolenia, kluby, ligi krajowe, drużyny narodowe czy imprezy piłkarskie różnych szczebli. W styczniu 2010 r. The Coca-Cola Company ogłosiła podpisanie umowy sponsoringowej na rozgrywane w Polsce i na Ukrainie UEFA EURO 2012'". Kontrakt jest przedłużeniem o kolejne osiem lat długofalowej współpracy między firmą Coca-Cola, a UEFA. Oprócz EURO 2012 zakłada ona wsparcie innych flagowych imprez, organizowanych przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich.