Kawa przygotowana z wygodnych kapsułek nikogo już nie dziwi. Dzięki tej innowacji Keurig zmienił sposób, w jaki możemy cieszyć się gorącymi napojami. Teraz tą samą nowatorską metodą możemy również przygotować orzeźwiającą Coca-Colę.

Keurig KOLD pozwala przygotować zimne, gazowane napoje z kapsułek podobnych do tych wykorzystywanych przy przyrządzaniu kawy. Wystarczy włożyć kapsułkę do maszyny, nacisnąć przycisk i po półtorej minuty cieszyć się orzeźwiającym smakiem ulubionego napoju.

Napoje z Keurig KOLD są idealnie gazowane, podawane w orzeźwiającej temperaturze, a wszystko bez pojemników z dwutlenkiem węgla.

- Keurig KOLD to innowacja, która pozwala cieszyć się naszymi napojami w nowy, niezwykle wygodny sposób – mówi Deryck van Rensburg z Coca-Cola Company.

Jak to działa?

Inżynierowie z Keurig spędzili pięć lat rozwijając technologię KOLD. Wykorzystali 50 opatentowanych rozwiązań, przygotowali też 100 nowych zgłoszeń patentowych. Wszystko po to, by każdy mógł w swoim domu przygotować chłodny napój.

Sekret Keurig KOLD tkwi w kapsułkach. Każda składa się z dwóch komór zawierających syrop i wyprodukowane ze specjalnego materiału kuleczki wiążące dwutlenek węgla.

System chłodzenia napoju zastosowany w Keurig KOLD inspirowany jest zdobyczami aeronautyki i pozwala błyskawicznie ochłodzić napój do temperatury 4 stopni Celsjusza, czyli takiej, jaka panuje w lodówce. Woda przepływająca przez kuleczki pozwala uwolnić dwutlenek węgla i sprawić, że napój będzie idealnie orzeźwiający.


- Ta kombinacja pozwala nam za każdym razem przygotować idealny napój – mówi Tara Murphy, wiceprezes Keurig. - Kiedy pijesz Coca-Colę, którą przed chwilą przygotowałeś w domu, masz ochotę krzyknąć z zachwytu! - dodaje.

Z pomocą Keurig KOLD można przyrządzić Coca-Colę, Diet Coke, Sprite i Fantę. Z czasem dołączą do nich kolejne marki i napoje, herbata czy napoje izotoniczne. W lutym 2014 Coca-Cola Company i Keurig podpisali porozumienie o współpracy i rozwoju specjalnej linii produktów Coca-Cola dedykowanych maszynom Keurig KOLD.

Dział rozwoju Coca-Cola zadbał, by napoje Coca-Cola przygotowywane w Keurig COLD miały równie wysoką jakość jak te sprzedawane w butelkach, puszkach czy z nalewaków. Murphy podkreśla, jak wielką satysfakcję przyniosły inżynierom entuzjastyczne reakcje pierwszych konsumentów, którzy poznali Keurig KOLD.