Coca-Cola trzeci rok z rzędu była głównym partnerem Kongresu Kobiet, którego 8. edycja odbyła się 13 i 14 maja w Warszawie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 5 tysięcy kobiet i mężczyzn z całej Polski, a swoją obecnością uświetniły je między innymi Wicemarszałkinie Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i Barbara Dolniak oraz znane kobiety ze świata kultury, nauki, mediów i organizacji NGO.

Podczas Kongresu Ania Jakubowski, Dyrektor Generalna Coca-Cola Poland Services, wystąpiła w dwóch wydarzeniach, dzieląc się swoim doświadczeniem i korporacyjnymi programami realizowanymi w TCCC w ramach promowania filozofii work-life balance oraz różnorodności.


W piątek, podczas panelu “Kobieta, kariera i życie”, dyskusja toczyła się wokół rozwiązań instytucjonalnych, na poziomie państwa oraz - na poziomie firm - wokół inicjatyw i pomysłów oraz wyzwań, dotyczacych kwestii wspierania kobiet. Ania Jakubowski przedstawiła punkt widzenia pracodawców – szefowych, które angażują się we wdrażanie mechanizmów wspierania kobiet dbając jednocześnie o to, aby nie wykluczać mężczyzn i zachęcać do partnerstwa.

Drugiego dnia, podczas sobotniej sesji plenarnej "Uwolnij siebie, uwolnij moc - potęga różnorodności", prowadzonej przez Dorotę Warakomską, szefową Kongresu Kobiet, mówiono o różnorodności, aktywności, wolności i odwadze. Paneliści zastanawiali się, dlaczego tak ważne jest, by w każdej sferze życia być sobą, potrafić komunikować przekonania, rozumieć potrzeby, umieć wyrażać uczucia i właściwie przekazywać je światu. Paneliści byli zgodni, że warto dbać o realizację „małych kroków”, które mogą prowadzić do milowych zmian. Sesja cieszyła się ogromną popularnością i zebrała duży aplauz wśród publiczności.

W ślad za sprawdzonym modelem partnerstwa Coca-Cola zadbała o napoje dla uczestniczek Kongresu, a także o porcję dobrej energii. Podczas zajęć Zumby nasi instruktorzy, laureaci programu „Lider Animator - Obudź Swoje Ciało” pokazali, że aktywność fizyczna to przede wszystkim radość i dobre samopoczucie.