Jeśli chcesz ćwiczyć, nie musisz być członkiem ekskluzywnej siłowni. Możesz po prostu wyjść z domu i zacząć biegać. Co daje ćwiczenie na zewnątrz?

1. Szczęście

Chcesz poprawić sobie nastrój? Wyjdź z domu! Jakakolwiek aktywność fizyczna spowoduje, że poczujesz się lepiej. A w połączeniu ze świeżym powietrzem, słońcem, odrobiną zieleni – to najlepsza recepta na szczęście. Nawet najprostsze ćwiczenie może poprawić ci humor. Odłóż więc komputer i przejdź się na spacer.

2. Słońce

Witamina D to tzw. witamina słońca. Odpowiada za zdrowie naszych kości i zębów. Pozwala przyswajać naszemu ciału wapno i fosfor. Jej brak może sprawić, że nasze kości będą słabsze i bardziej podatne na deformacje. Zażywamy jej poprzez światło słoneczne, które wnika w naszą skórę. Gdy jednak zbyt długo jesteś na słońcu, pamiętaj o kremach z filtrem.

3. Lepsza koordynacja

Ćwiczenia na zewnątrz, na zróżnicowanym terenie, wymagają od nas większego zaangażowania i koncentracji. To sprawia, że np. bieganie pomaga nam w lepszej koordynacji pomiędzy naszymi mięśniami i mózgiem.

Kondycję warto wesprzeć odpowiednim budulcem, czyli dietą. Dowiedz się, jak jeść zdrowo na co dzień.

4. Oszczędzanie pieniędzy

Nie musisz być członkiem ekskluzywnej siłowni, żeby ćwiczyć. Możesz po prostu wyjść z domu i zacząć biegać w parku. Oszczędzisz nie tylko na karnecie, ale i na kosztach dojazdu. A twoje samopoczucie i tak wzrośnie.

5. Czas pod kontrolą

Nie musisz spieszyć się na konkretną godzinę, nie musisz stać w korkach, żeby dotrzeć na miejsce. Wystarczy, że przekroczysz próg domu. Ty decydujesz kiedy i gdzie rozpocznie się twój trening.

6. Nowe przyjaźnie

To żaden sekret, że przyjemniej jest ćwiczyć z innymi. Twoi znajomi mogą też cię bardziej zmobilizować. A jeśli ćwiczysz w parku, jest duża szansa, że poznasz wiele nowych osób. Wystarczy tylko wstać z kanapy i zacząć się ruszać. Razem!

7. Przyroda

Ćwiczenie na zewnątrz daje ci możliwość odkrywania nowych miejsc w twojej okolicy. Możesz wybrać się na spacer za miasto, biegać wzdłuż rzeki, albo wykąpać się w jeziorze i cieszyć się swoim treningiem w najbardziej malowniczych okolicznościach.