Mówi się, że trzeba pić dużo wody. Ale jakiej? My radzimy, by najwięcej tej niskozmineralizowanej – takiej jak Kropla Beskidu. Dlaczego? Oto kilka powodów.

1. Możesz ją pić w dużych ilościach

Wody niskozmineralizowane zawierają do 500 mg/l rozpuszczonych składników mineralnych, co sprawia, że są odpowiednie do codziennego zaspokajania pragnienia. Wody z wysoką zawartością minerałów nie są obojętne dla zdrowia, dlatego nie należy pić ich bez żadnych ograniczeń.

2. Woda mineralna jest pierwotnie czysta

Wody mineralne pochodzą z podziemnych warstw wodonośnych, które odcięte są od niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dzięki temu woda pozostaje naturalnie czysta.

3. Woda niskozmineralizowana jest uniwersalna

Wody z dużą zawartością składników mineralnych nierzadko mają specyficzny smak oraz skład, który praktycznie wyklucza je z zastosowań kuchennych. Wody niskozmineralizowane świetnie sprawdzają się w gospodarstwie domowym. Można za ich pomocą przygotowywać posiłki i napoje, nie zmieniając ich smaku.

4. Niska zawartość sodu

Wody niskozmineralizowane, takie jak Kropla Beskidu, charakteryzują się niewielką zawartością sodu. Są więc szczególnie wskazane dla osób, które powinny ograniczać udział soli (chlorku sodu) w codziennej diecie. Wody takie oznakowane są jako „odpowiednie dla diety ubogiej w sód” i nie zawierają więcej niż 20 mg sodu w litrze.