Camille Herron chce wygrać maraton w każdym z 50 stanów USA. Z 19 wygranymi w 11 stanach i wpisem do Księgi Rekordów Guinessa za najlepszy czas w biegu w kostiumie superbohaterki, jest na najlepszej drodze, by osiągnąć swój cel.

Jej przepis na sukces tkwi w pewnej tajemniczej recepturze…

 - Najlepsi sportowcy piją Coca-Colę – mówi Herron. - To działa jak magia – dodaje – zwłaszcza, gdy potrzebny jest szybki zastrzyk energii.

W latach 70. podczas wielu biegów długodystansowych głównym napojem była schłodzona, pozbawiona gazu Coca-Cola, która szybko podbiła serca biegaczy.

Ci, startujący na światowym poziomie, uwielbiają Coca-Colę - mówi. - Ludzie nie wiedzą, że najlepsi sportowcy na świecie piją ją, aby poprawić swoje wyniki – dodaje.

Herron wypija kilka szklanek napoju tygodniowo. Po raz pierwszy, spróbowała Coca-Coli na zawodach dwa lata temu, podczas swojego pierwszego ultramaratonu - Dodał mi mnóstwo energii! - wspomina.

Camille Herron

Herron postanowiła kontynuować tradycję podczas tegorocznego ultramaratonu w ramach mistrzostw USA, gdzie Coca-Cola była oferowana na trasie. W trakcie pierwszej połowy biegu Herron korzystała z tradycyjnych żeli i drinków sportowych. Ale na ostatnich 50 km piła Coca-Colę. - Nie mogłam się doczekać kolejnego checkpointu, aby ją dostać - śmieje się.

Herron skończyła fizjologię, a od 2011 roku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na popularnym blogu CamilleHerron.com, gdzie pisze o treningach, diecie i stylu życia profesjonalnego sportowca.

We wrześniu Herring weźmie udział w ultramaratonie International Association of Ultrarunners’ World Championships w Holandii i choć tym razem nie planuje kostiumu superbohaterki, w zanadrzu będzie miała swoją tajną broń.

- Planuję powtórzyć to, co robiłam podczas ostatniego biegu na mistrzostwach USA - mówi Herron. - W drugiej części biegu przestawiam się na Coca-Colę. Oby szczęśliwie poprowadziła mnie do nowego rekordu kraju!