W tym roku na wybranych rynkach Fanta wprowadza nowy design, nową butelkę i nową formułę. Aby uczcić ten barwny rozdział w historii marki, dzielimy się z Wami czterema interesującymi faktami dotyczącymi Fanty.

1.     Włoskie początki

Fanta pojawiła się na rynku w Neapolu w 1955 roku. Włoska rozlewnia była pierwszą, która produkowała i sprzedawała napój, używając lokalnych cytrusów. Fanta szybko przyjęła się na innych rynkach, od RPA po USA. Dziś napój dostępny jest w ponad 190 krajach.

2.     Liczy się wyobraźnia

Nazwa "Fanta" pochodzi od słowa "fantasie", co oznacza "wyobraźnia". W niektórych krajach napój nazywa się inaczej, w Panamie na przykład występuje jako Kist.

3.     Latynoska popularność

Przez długi czas Kostaryka cieszyła się ekskluzywnym smakiem Fanty, który nazywał się Kolita. Był on szalenie popularny w Ameryce Środkowej w latach 80. i 90., w Kostaryce dostępny jest także do dziś. W 2016 roku smak Fanty powrócił też na półki sklepowe w Salwadorze.

4.     Butelka od sławy

Raymond Loewy, słynny projektant przemysłowy przedstawił niemal 30 projektów butelki i logotypu Fanta. W rezultacie wybrano charakterystyczną butelkę z załamaniem w jej dolnej części.

Zobacz limitowane edycje Fanty

Oryginalny tekst: http://www.coca-colacompany.com/stories/4-fun-little-known-facts-about-fanta