Tylicz ma nową, fantastyczną atrakcję dla mieszkańców i przybywających turystów. Fontanna ufundowana przez Coca-Cola Poland Services wzbogaci krajobraz tego malowniczego miejsca. Jej oficjalna prezentacja odbyła się przy okazji odbywającego XXVI Forum Ekonomicznego.

8 września, na Rynku w Tyliczu miała miejsce uroczysta prezentacja nowo wybudowanej fontanny. Inwestycja została sfinansowana przez Coca-Cola Poland Services. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Krynicy-Zdroju - Dariusz Reśko, sołtys Tylicza - Tadeusz Jarzębak, przedstawiciele firm systemu Coca-Cola: dyrektor zakładu w Tyliczu - Krzysztof Rudnicki oraz kierownik komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services - Urszula Karniewicz, jak również mieszkańcy Tylicza. Burmistrz Krynicy-Zdroju podziękował za zaangażowanie firmy w projekt uznając, że „fontanna ożywiła centrum wioski i stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych przywracając świetność zabytkowego fragmentu Tylicza i budując wizerunek miejsca jako obszaru atrakcyjnego turystycznie”.

Rewitalizacja fontanny w Tyliczu jest kolejną inicjatywą firm systemu Coca-Cola w rozwój społeczności lokalnej Beskidu Sądeckiego. Jest to modelowy przykład współpracy pomiędzy Coca-Cola Poland, Coca-Cola Hellenic Polska, a przedstawicielami społeczności lokalnej i władzami samorządowymi.

Beskid Sądecki, gdzie wydobywana jest woda mineralna Kropla Beskidu, znany jest z urokliwych dolin rzek – Dunajca i Popradu, lasów pełnych rozłożystych buków, górskich szczytów i, przede wszystkim, jednych z najbardziej cenionych w Europie złóż wód mineralnych. Region ten oferuje również różnorodne atrakcje, od znanych uzdrowisk, poprzez ośrodki narciarskie, aż po średniowieczne ruiny zamków. Jednak to, co stanowi o jego największej sile, to przede wszystkim, ogrom dziewiczej natury. Nieodkrytą perłą tego regionu jest właśnie Tylicz, malownicza wieś, z której wywodzi się Kropla Beskidu – jedna z najpopularniejszych polskich wód mineralnych. Woda ta swoje nasycenie minerałami i krystaliczną czystość zawdzięcza budowie geologicznej tutejszych skał, spośród których jest wydobywana. Ten, kto jeszcze nie odwiedził Tylicza, powinien szybko odrobić zaległości, a przy okazji koniecznie obejrzeć nową fontannę.