Już w tę sobotę, 19 marca, o 20:30 miliony ludzi na całym świecie dołączą do akcji Godzina dla Ziemi, wyłączając światło na godzinę. Udział w tej akcji to symboliczne działanie, które ma zachęcić do większej dbałości o środowisko i zwrócić uwagę na wzrastający problem zmian klimatycznych.

Godzina dla Ziemi jest dziś największą na świecie akcją proekologiczną, choć w 2007 roku zaczęła się od niewielkiej lokalnej inicjatywy w Sydney. W ubiegłym roku światła zgasły w aż 172 krajach położonych na sześciu kontynentach i 24 strefach czasowych, a także na… Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Godzina dla Ziemi 2015 to ponad 620 tys. różnych proekologicznych przedsięwzięć. Ponad 20 tys. zabytków i pomników, w tym paryska Wieża Eiffla, zostało zaciemnionych.

Zobacz na zdjęciach, jak świat celebrował Godzinę dla Ziemi w 2015 roku

Coca-Cola od wielu lat uczestniczy w Godzinie dla Ziemi wyłączając iluminacje niektórych z firmowych budynków i reklam, jak choćby słynne reklamy na Times Square w Nowym Jorku czy Piccadilly Circus w Londynie.

Jako odpowiedzialna, międzynarodowa firma musimy być pewni, że działamy w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Intensywnie pracujemy na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych poprzez kompleksowe zmiany w procesie produkcyjnym. Dążymy do tego, by do 2020 roku ograniczyć aż o 25 proc. emisję CO2 do atmosfery związaną z dostarczeniem gotowego produktu na rynek.


Aby sprostać wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu, wszyscy musimy pokazać nasze zaangażowanie. Godzina dla Ziemi to świetna okazja, aby to zrobić. Wystarczą drobne gesty: zgaś światło podczas akcji, zachęć do tego znajomych, możesz też wspomóc finansowo jedną z fundacji współorganizujących to przedsięwzięcie.

Poprzez sumę wielu małych działań możemy skutecznie walczyć ze zmianami klimatu.