Kultowe świąteczne ciężarówki Coca-Cola mają już ponad 20 lat! Zobacz, jakie były początki tego jednego ze współczesnych symbolów Świąt Bożego Narodzenia.

Skąd my to znamy: przez ośnieżoną drogę przebija się karawana czerwonych, migocących ciężarówek Coca-Cola. Stały się one świątecznym symbolem po pojawieniu się ich w telewizji w 1995 roku. To właśnie dzięki nim wiemy, że „Coraz bliżej Święta”.

Już w grudniu możesz na żywo doświadczyć magii świątecznych ciężarówek Coca-Cola podczas ich przejazdu po całej Polsce. Zanim je jednak zobaczysz, dowiedz się trochę więcej o ich historii…

1995

Agencja WB Doner tworzy czerwone ciężarówki Coca-Cola na potrzeby świątecznej kampanii reklamowej. Natomiast to firmie Industrial Light & Magic, która stała za efektami specjalnymi w filmach Star Wars, zawdzięczamy pięknie oświetlone ciężarówki, nazwane "świąteczną karawaną". Na wszystkich robi ona ogromne wrażenie.

Ściany naczep zdobi wizerunek Świętego Mikołaja autorstwa Haddona Sundbloma. A tuż przed końcem reklamy widzimy samego Mikołaja wznoszącego toast butelką Coca-Cola.

Obejrzyj reklamę z 1995 roku:

1996

Ciężarówki prezentują nowe świąteczne opakowania Coca-Cola. "Paczki Mikołaja" z grafikami Sundbloma są dostępne w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Hong Kongu, RPA, Singapurze i na Filipinach.

1998

Reklama "Świąteczna karawana III" jest emitowana w ponad 100 krajach milionom telewidzów. Do dziś pozostaje jedną z najszerzej rozpropagowanych reklam Coca-Cola w historii.

1999

Tym razem klip pt.”Journey” kręcony jest w śnieżnym Vancouver. Wystąpiło w nim 40 aktorów i trzy ciężarówki Coca-Cola, które komputer zamienił w całą wielką flotę. W tej reklamie ciężarówki nagle ukazują się chłopcu, który wraz z dziadkiem czyta świąteczne bajki.