Halloween to moment, w którym rodzina może spędzić czas razem. To też idealna okazja, by na stole pojawiła się Coca-Cola!

Coca-Cola od prawie 90 lat wykorzystuje motyw Halloween w swoich kampaniach reklamowych. Pierwsza taka reklama z 1926 roku pokazywała rodzinę przygotowującą tradycyjną dynię.

Haloweenowych motywów dekoracyjnych jest całe mnóstwo np. kartonowe wycinanki w kształcie lampionów. „Mój ulubiony to świecący znaczek ze zdjęciem czarownicy” – mówi Ted Ryan, dyrektor ds. komunikacji i dziedzictwa w The Coca-Cola Company. - „Nie mam pojęcia, jaka technologia została tam wykorzystana, ale oczy wiedźmy podążają za ruchami całej postaci”.

Jedna z najbardziej niezwykłych kampanii prezentowała, tradycyjne dla Halloween, postaci wiedźmy i pielgrzyma. Była to część kampanii “Coke Adds Life” z 1976 roku. Kukiełki nie były obrandowane, ale szpilką doczepiało się im slogan reklamowy.

Każdego roku dekorujemy nasze biura znaczkami i lalkami. To sprawia, że w archiwum Coca-Cola można poczuć prawdziwie halloweenową atmosferę!

Zobacz stare reklamy Coca-Cola przygotowane na Halloween:

Autorem tekstu jest Ted Ryan - dyrektor ds. komunikacji i dziedzictwa w The Coca-Cola Company.