Przez cały rok czekamy na nasz upragniony wyjazd wakacyjny. Robimy plany, kupujemy przewodniki wycieczek, rezerwujemy bilety lotnicze czy zorganizowane wyjazdy. Kiedy wracamy z wakacji, postarajmy się, aby ten stan błogiego relaksu trwał jak najdłużej. Jak tego dokonać?

Oglądanie zdjęć. Przeżyjmy to jeszcze raz

Dzięki zdjęciom robionym podczas wakacji, można w jednej chwili wrócić do tych chwil, które przeżyliśmy na letnim wyjeździe. Przyjemnie będzie dzielić się takimi wrażeniami z przyjaciółmi. Jeśli byliśmy gdzieś razem, wspólny seans z oglądaniem zdjęć i filmików z urlopu będzie miłym akcentem podczas każdego spotkania towarzyskiego. Również wtedy, gdy nie spędzaliśmy wakacji razem z naszymi znajomymi, możemy wymienić się doświadczeniami i obejrzeć fotografie z wyjazdu.

Podróże kulinarne w domu

Dobrym sposobem na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną w wakacyjnym klimacie są „podróże kulinarne”. Przygotowując marokański kuskus, amerykańskie hamburgery, włoskie spaghetti, tajski smażony makaron, czy francuskie Ratatouille w jednej chwili wrócimy lub przeniesiemy się w odległe miejsca na ziemi. Kuchnie świata z całą feerią zapachów i smaków wzmocnią wakacyjne wspomnienia. Warto przy tym korzystać ze sprawdzonych przepisów z różnych stron świata. Miłą atrakcją takiego spotkania może być wspólne gotowanie.

Aktywny wypoczynek i spotkania w plenerze

Aby czas wypoczynku na świeżym powietrzu trwał jak najdłużej, popołudnia, wieczory, weekendy i dni wolne od pracy warto wykorzystać na aktywne spędzanie wolnego czasu z bliskimi. Jest to sposób na to, aby przedłużyć wakacje, bez konieczności wyjeżdżania do dalekich krajów. Rowerowe przejażdżki z przyjaciółmi, albo wspólne spotkania przy grillu, to tylko niektóre z wielu pomysłów, jakie możemy realizować wspólnie podczas lata. Spotkania w plenerze mogą pozostawiać równie miłe wspomnienia, jak wyjazdy zagraniczne.