Na zdjęciu: Strefę Kropli Beskidu odwiedziła również Beata Lipov, prowadząca popularny blog Lewandowy Dom.

Kulinarne warsztaty, zabawy ruchowe i ogromna kula ziemska z plastikowych butelek. To wszystko, i jeszcze więcej, czekało na dzieci i rodziców w strefie Kropli Beskidu podczas kolejnych edycji Targu Śniadaniowego.

Strefa recyklingu miała pokazać najmłodszym, dlaczego recykling jest tak ważny. Wystarczyło przynieść trzy zużyte plastikowe opakowania po napojach, aby otrzymać atrakcyjne nagrody i wspomóc budowę wielkiej, plastikowej kuli ziemskiej z butelek.


To jednak nie wszystko, co czekało na gości Targu. W lipcu, trzykrotnie zaprosiliśmy mieszkańców Warszawy do udziału w wydarzeniach „Kropla na trawie”, bogatych w atrakcje nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Rodzice mogli dostać przepisy na ciekawe rodzinne posiłki. Podczas warsztatów kulinarnych była okazja do spróbowania dań przygotowanych przez Damiana Kordasa, najmłodszego laureata popularnego programu Master Chef.


Dzieci układały wieżę z makulatury i, wraz z animatorami, grały w „Labirynt”. Ta gra edukacyjno-ruchowa oparta o idee segregacji śmieci rozwija i poprawia koordynację, równowagę i zwinność.


Radosne piknikowanie można było utrwalić na pamiątkowych zdjęciach z GIF-budki. Dodatkowo, przez cały targowy dzień rodzice mogli diagnozować i konsultować wady postawy swoich pociech. Rehabilitanci z Instytutu Matki i Dziecka badali najmłodszych i pokazywali, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, aby zapobiec wadliwej postawie ciała.


Przez wszystkie edycje Targu, naszą strefę recyclingu odwiedziło ponad 8,5 tys. osób, a 2 tysiące z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcia w GIF-budce Kropli Beskidu. 

kropla_29092016-b.jpg

Chociaż lato już za nami, a akcja „Kropla na trawie” dobiegła końca, wierzymy, że pozostanie dobrym wspomnieniem w pamięci wszystkich uczestników i pomoże w budowaniu pozytywnych nawyków ekologicznych.

Targ Śniadaniowy jednak nie kończy jeszcze swojego sezonu. Na początku października czeka na wszystkich amatorów piknikowania pod chmurką w parkowych lokalizacjach Żoliborza, Mokotowa i Pragi Południe.