Ile to już razy zdarzyło Ci się kupić Coca-Colę z maszyny? No właśnie, a gdyby za każdym razem prócz butelki orzeźwienia dostać też coś ekstra? Zobacz kilka przykładów nietypowych maszyn z Coca-Colą z całego świata.

1. Uderzenie szczęścia

W 2010 roku maszyna Coca-Coli wydawała "dawki szczęścia" – wszystko od świeżych kwiatów po pizzę – niczego niespodziewającym się studentom na kampusie uniwersyteckim w Nowym Jorku. Wideo, które podbiło sieć, zainspirowało ludzi do wielu podobnych żartów. A wielu fanów Coca-Coli długo jeszcze zastanawiało się "gdzie następnym razem pojawi się szczęście?".

2. Rusz się!

Ta maszyna w Południowej Korei namawiała ludzi, by tańczyli wraz z popularnym tam zespołem 2 PM. Urządzenie wykorzystywało technologię Kinect. Im dokładniej naśladowano się ruchy tancerzy, tym więcej napoju można było otrzymać.

3. Nazywam się zero. Cola Zero.

Tym razem pasażerowie na dworcu w belgijskiej Antwerpii musieli "odblokować swojego wewnętrznego agenta 007". Aby wygrać bilet na najnowszy film o agencie 007, podróżni musieli w ciągu 70 sekund stawić czoła szeregowi iście bondowskich wyzwań.

4. Przytul się, to szczęście

Maszyny też potrzebują odrobiny miłości. To urządzenie na uniwersytecie w Singapurze zostało zaprogramowane tak, by wydać butelkę, gdy ktoś je przytuli. Podobnie jedna z maszyn na Portoryko zamiast pieniędzy przyjmowała ostatniego lata... uśmiechy.


5. Czas na kolędę

Ta maszyna nagradzała studentów Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie, gdy tylko zaśpiewali ulubioną kolędę.

6. Róża czerwona

W walentynki 2012 roku maszyna w centrum handlowym w Stambule wydawała Coca-Colę parom, które dowiodły swojej miłości pocałunkiem lub objęciem.

7. Recykling szczęścia

Na tydzień przed Godziną Ziemi w 2012 roku, Coca-Cola znalazła sposób, by zwiększyć ilość śmieci poddawanych recyklingowi w Singapurze. Każdy, kto przyniósł stare opakowanie po Coca-Coli, w prezencie otrzymywał świeże kwiaty, okolicznościowe koszulkę, torbę albo czapkę. Wszystko wyprodukowane ze zrecyklingowanych materiałów.

8. Kup światu Coca-Colę

Google wraz z Coca-Cola przeprowadziło niecodzienny reklamowy eksperyment. Klasyczną, kultową reklamę "Hilltop" z lat 70. przeniesiono do współczesności. Dzięki temu można było naprawdę "kupić światu Coca-Colę". Z wybranych maszyn przez specjalną aplikację można było wysłać butelkę Coca-Coli nieznajomemu z dalekiego kraju.

9. Kolego, potrzebujesz pomocy?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni, Coca-Cola w Argentynie zainstalowała tę niemal 4-metrową maszynę. Można było z niej skorzystać tylko z czyjąś pomocą. A jeśli dwójka przyjaciół poradziła sobie z przeszkodą, dostawała nie jedną, a dwie butelki Coca-Coli.