Święta, biały puch,  Śwęty Mikołaj i… kapela grająca industrial metal? Nie pytaliśmy, czy to się da zrobić. Po prostu.. zrobiliśmy to! Zespół Oberschlesien nagrał nową wersję kultowego przeboju „Coraz bliżej Święta” w interpretacji, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Utwór „Coraz bliżej Święta” jest polską wersją piosenki „Wonderful Dream” wykonywanej przez amerykańską wokalistkę Melanie Thornton. Utwór ten od lat wykorzystywany jest w reklamach świątecznych marki Coca-Cola. Swoje wersje tego popularnego świątecznego przeboju nagrały już m.in. Kasia Kowalska, Ania Szarmach i Margaret. Jednak w tym roku Coca-Cola zaskoczyła wszystkich…

Oberschlesien

Zespół Oberschlesien zasłynął w 2012 roku występem w finale programu muzycznego „Must Be The Music”. Ich znak rozpoznawczy to mocne, nowoczesne brzmienie z elektronicznymi smaczkami połączone z tekstami w śląskiej gwarze, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi. W dorobku zespołu znajdują się dwa albumy studyjne, a już niebawem premiera krążka z zapisem symfonicznego koncertu Oberschlesien i orkiestry Adama Sztaby. W 2017 muzycy planują wydanie płyty „Oberschlesien III”.

Święta zaczynają się na Śląsku…

„To właśnie Śląsk otwiera tegoroczną świąteczną trasę Coca-Cola, a w Katowicach odbędzie się pierwsze duże wydarzenie z udziałem ciężarówek Coca-Cola. Dlatego też do współpracy postanowiliśmy zaprosić zespół, który jest silnie kojarzony z tym regionem” - wyjaśnia Wojciech Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. „Oddajemy naszym fanom piosenkę 'Coraz bliżej Święta' w zaskakującej interpretacji. Wierzymy, że podbije ona serca wszystkich Polaków” – dodaje.

„To było wyzwanie” - przyznaje Michał Stawiński, wokalista zespołu Oberschlesien. „Z wielką starannością dobieraliśmy każdy dźwięk i słowo. Musieliśmy połączyć dwa pozornie odległe światy, industrial metal i atmosferę Świąt. Jestem przekonany, że się udało” - zaznacza muzyk.

Rodzina, gościnność, tradycja

Integralną częścią piosenki „Coraz bliżej święta” jest niezwykły teledysk. Widzimy w nim kopalnię Wieczorek, słynne górnicze osiedle Nikiszowiec, katowicki Spodek, czy Pomnik Powstańców Śląskich. „Scena z babcią, którą przeprowadzam przez pasy i wprowadzam do familoku, a babcia zaprasza mnie do domu, oddaje nasz wielki śląski szacunek do starszych osób, poszanowanie rodziny, gościnności i tradycji” – dodaje Michał Stawiński.