Niemal 200 kobiet wzięło udział w pierwszych warsztatach programu aktywizacji zawodowej "Sukces TO JA". Akcję zainicjowały Sukces Pisany Szminką i Coca-Cola.

Przez siedem godzin 20 ekspertów dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami z mieszkankami województwa mazowieckiego. Warszawskie spotkanie 27 października było pierwszym z cyklu warsztatów tworzących program „Sukces TO JA”.

Spotkanie podzielono na dwa bloki. Pierwszy, „JA-Biznes”, skierowany jest do kobiet planujących założenie działalności gospodarczej. Dlatego zaproszeni eksperci mówili o sprawach prawnych, podatkowych, budowaniu wizerunku i marketingu internetowym.

Blok „JA-kariera” dedykowany jest kobietom chcącym podjąć lub zmienić pracę. Dla nich przygotowano zajęcia na temat skutecznych metod poszukiwania pracy, strategii budowania marki osobistej czy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jednak „Sukces TO JA” to nie tylko twarde kompetencje, ale i umiejętności miękkie, czyli wzmacnianie własnej wartości i budowa wiary w siebie.

„Prawie 40 proc. Polek uznaje swoje umiejętności w obszarze przedsiębiorczości za wystarczające. Jednocześnie jednak wiele z nich obawia się niepowodzeń w biznesie. To pokazuje, jak wiele jest do zrobienia w obszarze motywacji i pewności siebie” – mówi Olga Kozierowska, twórczyni Sukcesu Pisanego Szminką i inicjatorka programu ‘Sukces TO JA’.

„Dbamy o to, by wiedza była przekazywana w sposób ciekawy, inspirujący i różnorodny. Uczestniczki projektu mają do dyspozycji interaktywny portal wiedzy, warsztaty, ale też indywidualne konsultacje ze specjalistami” – podkreśla Anna Solarek, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services.

A specjaliści to headhunterzy, prawnicy, urzędnicy i eksperci od pozyskiwania dotacji. Wszyscy odpowiadali na pytania uczestniczek warsztatów w strefie doradztwa.

Stworzony przez Sukces Pisany Szminką i Coca-Cola program „Sukces to Ja” ma na celu aktywizację zawodową kobiet poprzez dostarczenie im praktycznej wiedzy z zakresu kreowania kariery oraz tworzenia własnego biznesu. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Na program „Sukces TO JA” składa się pierwszy w Polsce portal wiedzy dedykowany kobietom www.sukcestoja.pl oraz bezpłatne konferencje i warsztaty. Przeczytaj więcej o programie.