Marzenia są po to, aby je spełniać… I właśnie marzenia grupki zapaleńców z łódzkiego działu sprzedaży znalazły finał w wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się w Łodzi 25 czerwca.

Pracownicy Coca-Cola Hellenic Bottling Company podjęli próbę pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób sztafetowo otwierających butelki z napojem. Adam Tondys, Rafał Kunikowski, Edyta Skoczeń, Adam Wierzbowski oraz Darek Guzowski stworzyli zespół projektowy, który rozpoczął przygotowania do bezprecedensowego w historii firmy wydarzenia.

Poprzedni rekord należał do pracowników hotelu Sheraton z chińskiego Makau. W 2013 r. 455 z nich otwierało butelki piwa – jedna osoba po drugiej. W Łodzi do bicia rekordu wykorzystana została natomiast butelka Coca-Coli 0,2l. Przygotowania trwały prawie 3 miesiące, a uczestnicy zapraszani byli za pośrednictwem Facebooka. Wydarzenie było również promowane wśród pracowników oraz klientów, a specjalnie na jego potrzeby otwartych zostało kilka punktów, w których można było zapisać się i potwierdzić swój udział.

Budowa strefy bicia rekordu na ulicy Piotrkowskiej została rozpoczęta w sobotę, 25 czerwca. W ciągu prawie półtorej godziny na miejscu zebrał się pokaźny tłum. Za pomocą oficjalnych „klikaczy” (takie są wymogi World Guinness Rekord) zliczono wszystkich obecnych uczestników. I zaczęło się! Pierwszą butelkę otworzył manager ulicy Piotrkowskiej, Piotr Kurzawa. I tak, po kolei, aż 484 osoby! Rekord został pobity!

Oficjalne potwierdzenie rekordu zostanie przyznane po spełnieniu formalności. Organizatorzy wydarzenia liczą, że zostanie on wpisany do najnowszego wydania Księgi Rekordów Guinnessa.

- Dziękujemy za wysiłek wielu osób, zaangażowanie łódzkiego zespołu sprzedaży w przygotowanie tego eventu w tak ekstremalnych, upalnych warunkach pogodowych i wielu innym osobom wspierającym to wydarzenie.  – podsumowują organizatorzy.

Coca-Cola Journey Polska również gratuluje wszystkim zaangażowanym.