„Czy potrafisz połączyć kropki?”. To pytanie zadały na początku grudnia 2015 Coca-Cola i agencja Essencius z Kopenhagi, zapowiadając kampanię wprowadzającą Coca-Cola Life na duński rynek.

Pytanie dotyczy obrazka, na którym widać okrąg złożony z zielonych i brązowych kropek w różnych rozmiarach. Kropki układają się w napis "Life", który dostrzec mogą tylko osoby, które nie potrafią rozróżniać barw.

"O ile nam wiadomo, to pierwsza kampania skierowana bezpośrednio do osób, które nie rozróżniają kolorów. Nasz pomysł opiera się na zaangażowaniu wielu osób, ale przez kierowanie przekazu tylko do garstki odbiorców. Zaskakiwanie ludzi, rozbudzanie ich ciekawości co do ukrytego przekazu kampanii świetnie wpłynęły na zaangażowanie" – powiedział Brian Orland z Essencius.

Obraz, który pojawił się w social media, na portalach internetowych, bilbordach i próbkach rozdawanych w największych centrach handlowych, przykuł uwagę konsumentów w całej Danii. Według Essencius reklama dotarła do 17 procent Duńczyków między 10 a 60 rokiem życia. Tymczasem kolorów nie widzi około 5 procent mieszkańców liczącej 5,6 mln ludzi Danii.

Duński oddział Coca-Cola współpracował z grupą ekspertów z San Francisco, by opracować odwróconą wersję tablic Isihary, których używa się do sprawdzania zdolności rozróżniania kolorów. Zobacz wideo, by dowiedzieć się więcej.

Coca-Cola Life pojawiła się w duńskich sklepach w Nowy Rok. To największy w tym kraju debiut produktu z portfolio Coca-Cola od pojawienia się Coke Zero w 2007 roku.

"Bardzo ważne było dla nas, by uczcić nowy produkt w godny uwagi sposób. Myślę, że nam się to udało" – podkreśla Charlotte van Burleigh z duńskiego oddziału Coca-Cola.

Coca-Cola Life to napój o ograniczonej kaloryczności słodzony mieszanką cukru trzcinowego i ekstraktu z liści stewii. Ten najnowszy produkt w portfolio Coca-Cola sprzedawany jest w ponad 20 krajach na świecie.