Dzień Dziecka to świetna okazja do podarowania sportowego prezentu, który łączy zabawę z aktywnością fizyczną i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Najlepsze prezenty pozwalają na wspólną zabawę, angażując nie tylko dziecko, ale i rodziców. Poszukując prezentu, pamiętajmy o tym, aby był on bezpieczny i dopasowany do wieku dziecka.

Według badań opublikowanych w 2012 roku przez Government Accountability Office (GAO), aktywność sportowa pomaga dzieciom rozwijać i doskonalić umiejętności poznawcze - zwiększa koncentrację i wpływa korzystnie na poprawę wyników w szkole.

Trampolina na Dzień Dziecka

Trampolina to świetny pomysł zarówno dla chłopców jak i dziewczyn. Dostarczy mnóstwo świetnej zabawy całej rodzinie. W ciągu dnia można wykonywać na niej różne akrobacje i podskoki, a nocą położyć na nią miękki koc i podziwiać spadające gwiazdy, opowiadając przy tym dziecku o astronomicznych nowinkach. Kupując trampolinę ogrodową, zwróćmy uwagę na to, czy sprzęt jest bezpieczny. Trampolina powinna mieć stabilną konstrukcję i certyfikaty bezpieczeństwa Jeżeli kupujemy trampolinę, na której mamy zamiar skakać razem z dzieckiem, wybierzmy taką o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu nie mniejszym niż 150 kg i zabezpieczoną siatką ochronną.

Dobrym pomysłem dla najmłodszych jest dmuchana trampolina, która jest całkowicie bezpieczna i można ją kupić w różnych rozmiarach.

Sprzęt piłkarski na Dzień Dziecka

Jeżeli szukamy prezentu dla dziecka, które lubi biegać za piłką, sprawmy mu sprzęt piłkarski, np. ogrodową bramkę do treningu. W sprzedaży dostępne są wersje dla najmłodszych fanów futbolu i dla starszych, bardziej zaawansowanych graczy. Kupując bramkę, zwróćmy uwagę na jej stabilność, którą zapewnia system kotwiczący. Wbite w podłoże trzpienie będą podtrzymywały bramkę i zapobiegną jej przewracaniu. Bramka będzie okazją do trenowania rzutów karnych, dzięki czemu młody zawodnik swobodnie będzie poruszał się po boisku. Dodatkiem do bramki może być piłka podpisana przez piłkarzy polskiej reprezentacji lub koszulka z nazwiskiem ulubionego zawodnika.

Rolki na Dzień Dziecka

Rolki to nie tylko źródło niekończącej się zabawy na świeżym powietrzu, ale też użyteczny środek transportu, którym dziecko będzie mogło przemieszczać się z miejsca na miejsce. Kupując rolki, postawmy na bezpieczeństwo dziecka. Nie zapominajmy też o kasku i ochraniaczach na łokcie, nadgarstki i kolana. Ochraniacze będą amortyzować upadki, zmniejszą ryzyko kontuzji. Taki zestaw zapewni fantastyczną i bezpieczną zabawę.

Wybierzcie się całą rodziną do parku linowego

Codzienne obowiązki sprawiają, że rodzice i dzieci nie mają zbyt wielu okazji na wspólne aktywności. W ramach prezentu na Dzień Dziecka wybierzmy się całą rodziną do parku linowego. W tym wyjątkowym miejscu wszyscy będą świetnie się bawić. Parki linowe dysponują trasami o różnym poziomie zaawansowania. Znajdzie się coś dla najmłodszych, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Pokonywanie szlaków na linach umieszczonych w powietrzu będzie dawką niesamowitych emocji i wspaniałą formą aktywności fizycznej.