Ponad piętnaście tysięcy drzewek zasadzili pracownicy systemu Coca-Cola podczas jubileuszowej, dziesiątej akcji sadzenia drzewa organizowanej we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

W tym roku, 16 kwietnia w akcji wzięło udział niemal 500 pracowników Coca-Cola HBC Polska i Coca-Cola Poland Services wraz ze swoimi najbliższymi. Każda rodzina otrzymała szpadel oraz rękawice i mogła wybrać sobie dowolną liczbę sadzonek. Przez cały dzień udało się zasadzić ponad 15 tys. drzewek!

- Mimo niepokojących prognoz pogoda dopisała i atmosfera była wspaniała. Dzieci bawiły się, malowały buzie na wiosenne kolory i brały udział w zabawach ruchowych oraz konkursach ekologicznych, a dorośli integrowali się przy wspólnej pracy na rzecz przyrody.

- Wolontariusze Coca-Coli bardzo rzetelnie wykonali swoją pracę. To dla nas bardzo cenne – mówi Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia, organizatora całej akcji. - Jednak dużo ważniejsze jest to, co zostaje w głowach i sercach. Po takiej pracy człowiek inaczej postrzega przyrodę, wie ile pracy trzeba włożyć, żeby zasadzić las - zaznacza.

fot. Katarzyna Hryciów

- Takie akcje to dla nas element budowania świadomości ekologicznej wśród pracowników. Jesteśmy przecież elementem ekosystemu, korzystamy z niego, powinniśmy więc angażować się w przedsięwzięcia wspierające jego ochronę. A przy okazji udaje nam się oderwać pracowników od biurek – mówi Grzegorz Moskal z Coca-Cola HBC Polska.

Fundacja Nasza Ziemia wraz z Coca-Cola organizuje akcję sadzenia drzew już od dziesięciu lat. - Dostaliśmy propozycję organizacji imprezy dla pracowników, która łączyłaby walory edukacyjne, integracyjne i proekologiczne. Zaproponowaliśmy sadzenie drzew – wspomina Sławomir Brzózek. Obecność lasów ma ogromne znaczenie dla ekosystemu zarówno w skali całej planety, jak i lokalnie. Coca-Cola przykłada ogromną wagę do czystości atmosfery i ochrony zasobów wodnych, a drzewa odgrywają tu niebagatelną rolę.

- Drzewa to korzyść na lata. Trwałe wzbogacenie środowiska to najlepsze, co możemy zrobić – przyznaje Grzegorz Moskal.

W tym roku akcja szczególnie wpisywała się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, bowiem jego hasłem przewodnim jest „Drzewa dla Ziemi”.

- Dziesięć lat temu drzewka sadziło 80 osób. W następnym roku frekwencja była dwa razy wyższa – mówi Sławomir Brzózek. Nietypowa impreza edukacyjno-integracyjna szybko stała się dla pracowników systemu Coca-Cola jednym z ulubionych wydarzeń firmowych. I nic dziwnego! Łączy w sobie świetną zabawę w gronie przyjaciół i rodziny z pracą na rzecz ochrony przyrody, świetnie odzwierciedlając wartości ważne dla całego systemu Coca-Cola.