Nawet jeśli o Dniu Matki przypomniałeś sobie w ostatniej chwili, wciąż możesz podarować swojej mamie wyjątkowy prezent. Zamiast pudełka czekoladek, lepiej jest wybrać taki, który na długo pozostanie jej w pamięci, np. bilet na ciekawe wydarzenie sportowe albo artystyczne.

Bilet na mecz

Jeśli twoja mama jest fanką sportu, np. piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, sprawdź, czy w najbliższym czasie któraś z jej ulubionych drużyn gra mecz. Bilety na mecze lokalnych drużyn można często kupić nawet tego samego dnia.

Nauka jazdy konnej

Świetnym prezentem dla mam, które kochają zwierzęta i zawsze marzyły o tym, aby nauczyć się jeździć konno, może być próbna lekcja jazdy konnej. Pod okiem trenera można nauczyć się prawidłowo siedzieć na koniu i utrzymywać równowagę, jeździć na nim stępem, najpierw na lonży, a potem samodzielnie. Niewykluczone, że jedna lekcji da początek pasji jeździeckiej.

Próbne zajęcia zumby

Od kilku lat zumba, czyli połączenie dynamicznego tańca z elementami fitnessu, niepodzielnie króluje w klubach sportowych. Zumba pozwala spalać kalorie podczas dobrej zabawy. Jest doskonałą formą treningu, ponieważ zwiększa wydolność fizyczną, pozwala schudnąć, a przy tym poprawia nastrój. Dzięki dynamicznej muzyce i charyzmatycznym trenerom zajęcia bardziej przypominają dyskotekę niż fitness.

Wizyta w SPA

Możesz także znaleźć w okolicy SPA, które cieszy się dobrymi opiniami klientów, i wykupić dla mamy pakiet zabiegów. Mogą to być zabiegi relaksacyjne, np. masaże, albo oczyszczające i nawilżające. Zabiegi często dostępne są w jednodniowych pakietach, które umożliwiają spędzenie całego dnia w SPA. Wizytę w SPA można połączyć z weekendowym wypadem do pobliskiego uzdrowiska. Kolejne zabiegi będzie można wtedy przeplatać spacerami i popijaniem lokalnej wody mineralnej.

Lot balonem

Niezapomnianym prezentem na Dzień Matki może być lot balonem. Loty odbywają się na ogół w malowniczej scenerii. Z góry można podziwiać piękne krajobrazy, zabytkowe zamki i miasta. W balonie oprócz pilota może znajdować się jedna lub kilka osób.

Wizyta w restauracji

Uniwersalnym prezentem, który można ofiarować nawet w ostatniej chwili, jest zaproszenie na wspólną wizytę w restauracji. Jeśli twoja mama lubi włoską kuchnię, zabierz ją do restauracji serwującej włoskie lub śródziemnomorskie dania. Jeśli lubi eksperymenty kulinarne, znajdź restaurację, której specjalnością są niestandardowe dania albo takiej, która ma pomysłowy wystrój.

Bilet na wydarzenia kulturalne

Kolejnym uniwersalnym prezentem jest bilet na wydarzenia kulturalne, np. koncerty, występy taneczne. Jeśli wiesz, jakie filmy i spektakle teatralne najbardziej lubi twoja mama, możesz podarować jej bilet do kina albo do teatru.