Urządzanie imprez wymaga zmysłu organizacyjnego. Trzeba wiedzieć, jak zaplanować takie spotkanie, kiedy zaprosić gości i w jakim miejscu przygotować przyjęcie. Co zaserwować przyjaciołom podczas imprezy, aby wszyscy byli zadowoleni? Na te i inne pytania dotyczące przepisu na udaną imprezę z przyjaciółmi odpowiadamy poniżej.

1. Tematyka spotkania

Bardzo dobrym pomysłem na zorganizowanie udanej, niecodziennej imprezy z przyjaciółmi, jest wyznaczenie odpowiedniego tematu spotkania. W czasie karnawału może być to bal przebierańców, gdzie każdy uczestnik będzie mógł popisać się oryginalnym kostiumem. Można zorganizować imprezę w stylu PRL-u, z kraciastymi obrusami na stołach, wódką „Żytnią” i puszczaną z winylowych płyt muzyką, albo przyjęcie bajkowe, w którym wymagane będzie przebranie za dowolną postać z ulubionej bajki.

Do każdego przyjęcia tematycznego można dostosować zarówno stroje, jak i muzykę czy dekoracje. Potrzeba na to czasu i odrobiny wyobraźni, ale za to przełamiemy rutynę w postaci typowych spotkań przy stole, które w większości po jakimś czasie zaczynają nas mocno nudzić.

Świetnym pomysłem może być zorganizowanie także wieczoru karaoke w swoim domu. Dobre mikrofony, sprzęt muzyczny oraz komputer z dostępem do internetu wystarczą, aby zacząć szlifować swoje umiejętności wokalne.

Kolejną imprezą tematyczną będzie wieczór kalamburów. Ta prosta zabawa, w którą często bawią się dzieci, pozwoli nam się odprężyć i oddać radosnej rozrywce.

2. Miejsce spotkania

Impreza z przyjaciółmi może odbyć się w domu, albo w wynajętym lokalu. Duży dom daje spore możliwości zorganizowania imprezy z przyjaciółmi, choć nawet i w niewielkim mieszkaniu można przeprowadzić z powodzeniem takie spotkanie towarzyskie. Kolejną opcją jest impreza w plenerze - jeśli tylko pogoda dopisuje.

3. Podział obowiązków

Przygotowanie wszystkich dekoracji, dań i napojów to duża odpowiedzialność. Dlatego organizując imprezę z przyjaciółmi warto podzielić obowiązki na wszystkich jej uczestników. Jeśli każdy przyniesie coś do jedzenia i picia, na pewno bez trudu zastawimy cały stół. Być może jeden z naszych przyjaciół posiada dobry sprzęt grający i mógłby go użyczyć na czas imprezy. Najlepiej wszystko dogadać wcześniej, aby każdy wiedział, co ma robić.

4. Menu i napoje

Menu na imprezę z przyjaciółmi nie musi być wyszukane. Modnym sposobem jest wspólne gotowanie w domu jednego z przyjaciół. Dzięki temu wszyscy włączają się w przygotowanie posiłków i przystawek, co również będzie formą rozrywki.

Na przyjęciach sprawdzają się wszystkie szybkie przekąski, a jeśli już mają to być dania na gorąco, ważne jest, aby móc je szybko podgrzać i łatwo podać na stół. Napoje zaś są kwestią gustu i preferencji uczestników imprezy.

5. Zaproszenia

Zwykle, imprezy z przyjaciółmi nie wymagają wysyłania specjalnych zaproszeń. Można pokusić się o takie rozwiązanie, jeśli jest to impreza okolicznościowa, np. urodziny, czy imieniny. Zaproszenia możemy wydrukować na zwykłym papierze, albo kupić gotowe w sklepie. Coraz częściej jednak młodzi ludzie zapraszają się wzajemnie na przyjęcia z wykorzystaniem telefonu i internetu, a zwłaszcza mediów społecznościowych.