Jeśli czujesz, że jesteś bez energii, trudno Ci się skoncentrować i boli Cię głowa, nie musi to być choroba. Wystarczy... trochę wody. Przekonaj się, dlaczego warto dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

1. Łatwiej schudniesz. Pijąc regularnie zapełniasz żołądek, mniej jesz i nie bierzesz uczucia pragnienia za głód. Co więcej, nawodnienie organizmu przyspiesza Twój metabolizm, co także pozwala obniżyć masę ciała.

2. Usuniesz toksyny. Tak naprawdę wszystkie diety oczyszczające oparte są na jednym najważniejszym składniku – wodzie. Prawidłowe nawodnienie przyspieszy Twoją przemianę materii, dzięki czemu organizm szybciej pozbędzie się toksyn. Lepiej będzie też funkcjonowała Twoja wątroba.

3. Poprawisz funkcjonowanie układu trawiennego. Bez wody układ trawienny nie będzie działał właściwie, bo organizm będzie miał problemy z rozłożeniem przyjętych w pokarmie substancji i rozprowadzeniem ich w organizmie. Regularne picie wody wspomoże też pracę jelit.

4. Poprawisz swoją pamięć i zapomnisz o bólach głowy. Mózg w większości składa się z wody i to ona odpowiada za jego dotlenienie i przyswajanie składników odżywczych. Odwodnienie może się wiązać z utratą koncentracji, pogorszoną pamięcią. Picie wody pozbawi Cię tych dolegliwości. Nie będziesz też narzekać na bóle głowy czy mięśniowe.

5. Będziesz w świetnej formie. Już 2 proc. ubytek wody z organizmu wystarcza, by wyraźnie spadła forma sportowca. Przy tym poziomie nie poczujesz nawet pragnienia! Dbaj więc o prawidłowe nawodnienie organizmu, a będziesz w swej najlepszej dyspozycji na boisku, basenie czy siłowni. Poprawę poczujesz zresztą nie tylko przy uprawianiu sportu – przez cały dzień zachowasz więcej energii.

6. Zachowasz zdrowy wygląd. W dużej mierze to woda decyduje o wyglądzie skóry. Dzięki nawodnieniu będziesz cieszyć się świeżą, jędrną, pełną blasku cerą, będzie też Ci łatwiej walczyć z cellulitem. Zapomnisz o łamiących, rozdwajających się włosach i paznokciach.

7. Zachowasz młodość. Nawadniając się regularnie, Twoja cera pozostanie nawilżona, odżywiona, elastyczna i pozbędzie się toksyn. To najlepszy sposób na spowolnienie procesów starzenia skóry i zmniejszenie zmarszczek.