Intel Extreme Masters to dziesiątki tysięcy fanów gier komputerowych, miliony dolarów nagród i mnóstwo emocji. Na jednym z największych turniejów e-sportowych nie mogło zabraknąć Sprite.

Polska staje się mekką fanów gier komputerowych. Nad Wisłą powstaje coraz więcej świetnych produkcji, a nasi reprezentanci osiągają świetne wyniki w międzynarodowych zawodach e-sportu. Nic więc dziwnego, że na początku marca Katowice już po raz trzeci były gospodarzem finałów Intel Extreme Masters, jednej z największych imprez gamingowych.

Tłumy fanów na Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to prestiżowe zawody graczy komputerowych, którzy rywalizują grając w słynne Counter Strike, League of Legends czy Starcraft III. Niech wagę imprezy zobrazuje fakt, że pula nagród wyniosła 4,5 mln dolarów! Mistrzostwa przyciągają tłumy fanów. Przez trzy dni katowicki Spodek odwiedziło ponad 150 tys. osób. Relacje internetowe z zawodów śledziło na całym świecie kilkadziesiąt milionów widzów.

Goście imprezy, oprócz kibicowania graczom, mogli odwiedzić targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, gdzie wystawcy z całego świata pokazywali nowinki technologiczne.  Na spragnionych czekał specjalny, interaktywny kontener Sprite.

Intel Extreme Masters 2016, fot. Marek Kowalski

Sprite i pasja graczy

W środowisku e-gamingowym Sprite obecny jest już od kilku lat. - Jakiś czas temu dostrzegliśmy, że gaming jest bardzo ważną częścią życia młodych ludzi, a to oni przede wszystkim wybierają Sprite – mówi Rafał Jakubowiak, kierownik marki Sprite w Coca-Cola Poland Services. - To ich pasja i my tę pasję chcemy podzielać – dodaje.

Dlatego Sprite nie mogło zabraknąć na jednej z największych imprez gamingowych na świecie. W katowickim Spodku stanął interaktywny kontener, który odwiedziły tysiące gości. Przez trzy dni imprezy rozdano 60 tys. puszek Sprite, a fani zrobili sobie tysiące efektownych fluorescencyjnych zdjęć.

Ambasadorzy Sprite w świecie gier

Jednak największymi gwiazdami stanowiska Sprite byli sami youtuberzy. Gamerzy, czyli osoby które umieszczają w sieci nagrania komputerowych potyczek wraz z komentarzem, mają rzesze fanów. Dość powiedzieć, że sześciu cenionych youtuberów, którzy współpracują ze Sprite, rozdało podczas Intel Extreme Masters tysiące autografów.

Jednak podpisy to dopiero początek. Goście strefy Sprite mogli zagrać z ulubionymi youtuberami, wśród których znaleźli się Piotr "Izak" Skowyrski, MultiGameplayGuy, Blowek, Nervarien i DisStream. Tu właśnie stworzono możliwość samodzielnej rozgrywki  z profesjonalnym komentarzem youtubera.

- Spotkania z youtuberami cieszą się ogromnym zainteresowaniem – przyznaje Rafał Jakubowiak. I chodzi nie tylko o "real", ale i świat wirtualny.

Podczas Intel Extreme Masters profil Sprite na Facebooku był rozgrzany do czerwoności. Jedno ze zdjęć z imprezy zdobyło aż 78 tys. lajków!

Sprite będzie zawsze tam, gdzie dzieje się dzieje się coś ważnego dla graczy.