Coca-Cola podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro będzie pokazywać nie tylko znakomitych sportowców, ale także kibiców i ich wyjątkowe chwile.

Na potrzeby kampanii #ThatsGold przygotowano dwie reklamy telewizyjne. Zawierają one  materiały archiwalne z poprzednich igrzysk olimpijskich i prezentują klipy z udziałem najlepszych na świecie sportowców, na czele z Nathanem Adrainem, amerykańskim pływakiem, Michelle Jenneke, australijską płotkarką, czy Jodie Williams, obiecującą brytyjską lekkoatletką. Wszyscy cieszą się zwycięstwami sportowymi, tak na podium, jak i poza nim, pijąc Coca-Colę, Coca-Colę Light, Coca-Colę Zero, czy Coca-Colę Life.


Kampania, realizowana w ponad 50 krajach, obejmuje także serię billboardów prezentowanych w ponad 20 krajach, a przedstawiających olimpijczyków w codziennych sytuacjach

Poczuj się jak mistrz

- Każdy może poczuć się jak złoty medalista – mówi Rodolfo Echeverria, wiceprezes ds. kreacji w The Coca-Cola Company. - Nasza kampania utożsamia złote medale zdobywane przez sportowców z codziennymi, pełnymi radości sytuacjami, kiedy pijemy Coca-Colę z rodziną i przyjaciółmi. Od zdanego egzaminu, przez otrzymanie po raz pierwszy kluczyków do ojcowskiego auta, aż po świętowanie urodzin przyjaciela. Wszystko to może sprawić, że czujesz się jak złoty medalista. Rzecz w tym, by te momenty były spontaniczne i autentyczne – zaznacza.

#ThatsGold wpisuje się w strategię "jednej marki", która zebrała wszystkie marki Coca-Cola w jednej kampanii "Taste the Feeling".

Echeverria mówi, że praca nad igrzyskami, prowadzona wspólnie przez zespoły marketingowców z Atlanty i Rio de Janeiro, "demokratyzuje" olimpijskie doświadczenia i pokazuje igrzyska w sposób bardziej przystępny dla nastolatków i pokolenia millenialsów. - Chcieliśmy podejść do tego bardziej naturalnie. Nie pozakazywać olimpijczyków jako herosów, ale zwykłych, młodych ludzi, którzy spędzają czas z przyjaciółmi, tak jak my – wyjaśnia. - Nasi odbiorcy mogą zobaczyć jak rywalizują o złoto, a jednocześnie będą mogli powiedzieć "Hej! On wygląda zupełnie jak mój przyjaciel!" - mówi Echeverria.

Amerykańskie igrzyska

Coca-Cola w USA będzie prowadzić kampanię #ThatsGold z pomocą amerykańskich olimpijczyków: Alexy Morgan (piłka nożna), Ashtona Eatona (lekkoatletyka), Tatyany McFadden (lekkoatletyka na paraolimpiadzie), Nathana Adriana (pływanie), Leo Manzano (lekkoatletyka) i Nastii Liukin (gimnastyka). Sportowcy pojawią się na limitowanych opakowaniach napojów Coca-Cola, Diet Coke i Coca-Cola Zero. Trzy klipy wideo zrealizowane z pomocą NBC przedstawiać będą Morgan, Eatona, McFadden, Manzano, Liukin i Adriana. W czwartym spocie sportowcy zaapelują o dzielenie się niezwykłymi momentami w social media.

- Igrzyska w Rio to dla nas ogromne przedsięwzięcie – mówi Ivan Pollard, wiceprezes ds. marketingu strategicznego w Coca-Cola North America. - Oprócz #ThatsGold, pięć naszych marek napojów niegazowanych, Powerade, Minute Maid, glaceau vitaminwater, ZICO i Core Power, prowadzić będzie własne kampanie we współpracy z wybranymi sportowcami. To chyba nasza największa kampania na igrzyskach. Liczymy też na owocną współpracę z międzynarodowym i amerykańskim komitetem olimpijskim.

Igrzyska w czasie rzeczywistym

Siedziba Coca-Cola podczas igrzysk mieści się niedaleko ścisłego centrum Rio. Będzie otwarta dla młodzieży tak, by nastolatki mogły przeżywać igrzyska z muzyką i nowinkami technologicznymi, w obecności sportowców i oczywiście zimnego napoju Coca-Cola. Odrestaurowany budynek dworca kolejowego mieścić będzie centrum prasowe, gdzie blogerzy i influencerzy na bieżąco tworzyć będą treści we współpracy z zespołem marketingu. Do naszego centrum zaprosiliśmy Cody i Alli Simpson z Australii, Allie Evans, kanadyjską aktorkę i blogerkę modową oraz Jake'a Boysa, brytyjskiego Youtubera. Wszyscy będą zachęcać fanów, aby pokazywali swoje "złote" chwile w social media.

- Podczas igrzysk w Londynie w 2012 i piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii w 2014 nauczyliśmy się jednego: nastolatki chcą być aktywnymi uczestnikami - mówi Pollard. - Pomogą im w tym influencerzy, którzy pokażą, co dzieje się za kulisami i toczego zazwyczaj nie widać w telewizji - podkreśla.

Czerpać z doświadczeń

Coca-Cola, która wspiera igrzyska od 1928 roku, może czerpać z doświadczeń poprzednich wielkich imprez sportowych w Rio. Firma stworzyła już multimedialny newsroom podczas mundialu w Brazylii w 2014 roku. Część zespołu wspierająca działania Coca-Coli podczas tamtych mistrzostw pracuje także przy igrzyskach.

- To świadczy o sile naszego wieloletniego partnerstwa i całego naszego globalnego systemu – mówi Peter Franklin, dyrektor ds. sportowych. - Wiele naszych przedsięwzięć okazało się sporymi sukcesami, na przykład Pin Trading, albo Torch Relay, dlatego chcemy je powtarzać, jak choćby sztafetę olimpijską. Ale i inne aktywności, jak marketing empiryczny, który pierwszy raz zaistniał w Atlancie w 1996, ale wciąż ewoluuje, co zobaczymy na skoncentrowanym na nastolatkach Coca-Cola Olympic Station. Każde kolejne igrzyska to kolejne doświadczenia.