Coca-Cola pojawia się w opakowaniach różnych rodzajów i rozmiarów. Od ponad 100 lat można pić ją z butelki, a od 50 z puszki. Którą wolisz? I dlaczego? Ankieta przeprowadzona przez Coca-Cola w Wielkiej Brytanii odpowiada na te pytania.

Czy potrafisz wyczuć różnicę w smaku pomiędzy Coca-Cola z butelki, a tą z puszki? Zbadaliśmy, czy rodzaj opakowania faktycznie wpływa na smak napoju.

Trudno uznać za niespodziankę fakt, że generalnie ankietowani preferują picie Coca-Cola z butelki. Zastanawiasz się jednak zapewne, dlaczego niektórzy sądzą, że ich napój smakuje lepiej, gdy sączony jest z z butelki?

Analiza ankiet pokazała, że wielbicieli Coca-Coli można podzielić na cztery typy. Chodzi o tych, którzy preferują puszki, butelki szklane, plastikowe, oraz tych, którym opakowanie nie robi żadnej różnicy.

1. Fani puszek

Nikt ich nie przekona, by zrezygnowali z puszki Coca-Cola wypitej podczas wycieczki, czy popołudniowej przerwy. „Picie z puszki sprawia mi większą przyjemność" – mówi jeden z ankietowanych.

Fani puszek uważają, że aluminium pozwala dłużej utrzymać niską temperaturę napoju. Zaletą jest też wygoda. Puszka nie stłucze się i łatwo ją otworzyć.

Puszka to drugie preferowane wśród badanych opakowanie

35 proc. respondentów uważa, że puszki lepiej sprawiają się w podróży
20 proc. badanych przyznaje, że woli mieć w ręce puszkę

2. Fani szklanych butelek

Wszyscy zgodnie przyznają, że ikoniczny wygląd konturowej butelki przywodzi na myśl styl retro i historyczne początki firmy. Zdaniem wielbicieli szklanej butelki daje ona wręcz poczucie luksusu, ale ma też w sobie nutę nostalgii. Jeden z ankietowanych podkreśla, że Coca-Cola w szklanej butelce smakuje lepiej, zwłaszcza, gdy jest odpowiednio schłodzona.

84 proc. badanych preferuje Coca-Cola z konturowej butelki
98 proc. pozytywnie ocenia wygląd butelki
80 proc. mówi, że woli mieć w ręce butelkę
79 proc. jest zdania, że Coca-Cola w butelce smakuje lepiej

3. Fani plastikowych butelek

Grill, impreza, rodzinny obiad... dzielenie się Coca-Cola z rodziną i przyjaciółmi to jeden z najlepszych sposobów, aby się nią cieszyć i jeden z głównych powodów, dla których respondenci wskazują na plastikową butelkę. Zwłaszcza tę dużą, z której łatwiej nalać napój większej liczbie gości.

Możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania butelki oraz wygoda w transporcie sprawiają, że dla niektórych faworytem jest mniejsza, półlitrowa butelka Coca-Cola.

62 proc. badanych podkreśla, że duża plastikowa butelka ułatwia nalewanie, dzięki czemu łatwiej dzielić się Coca-Cola
Ponad jedna trzecia respondentów uważa, że najwygodniejsza w transporcie jest półlitrowa, plastikowa butelka
20 proc. uważa, że najłatwiej nalewa się napój z plastikowej butelki

4. Miłośnicy marki

Nie wszyscy uważają jednak, by rodzaj opakowania miał wpływ na smak i przyjemność wynikającą z picia Coca-Cola. Miłośnicy marki nie zauważają żadnej różnicy między szkłem, tworzywem sztucznym i metalem w ręce. Oni po prostu kochają Coca-Cola!

20 proc. respondentów przekonuje, że wszystkie opakowania są wygodne w transporcie
12 proc. zaznacza, że rodzaj opakowania nie ma wpływu na smak napoju
28 proc. badanych uważa, że opakowanie nie ma wpływu na to, jak nalewają napój