Ponad 100 projektów wspartych finansowo, blisko 100 przeszkolonych animatorów sportu, ponad 200 tys. osób zachęconych do ruchu. To efekty czterech lat działania programu Lider Animator - Obudź Swoje Ciało. W kwietniu tego roku ruszyła jego piąta edycja.

- To niesamowite, ile udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie – mówi Dorota Kuligowska, szefowa Fundacji Sport Support, inicjatora i organizatora programu. - Jako pierwsi uwierzyliśmy w potencjał ludzi działających lokalnie na rzecz sportu i wyciągnęliśmy do nich rękę – wskazuje.

Jak mówi szefowa rady fundacji Sport Support, program Lider Animator - Obudź Swoje Ciało oparty jest na prawdzie. - Spotykamy prawdziwych lokalnych liderów, a naszej współpracy z nimi towarzyszą prawdziwe emocje – zaznacza. - Niesamowita jest także ewolucja naszych wspólnych relacji, od autorów ciekawych projektów do grupy przyjaciół, którzy głęboko wierzą w to, co robią. Praca z tymi ludźmi to czysta przyjemność – dodaje.

A wszystko dlatego, że kochamy dzielić się pasją do sportu…

Lider Animator - Obudź Swoje Ciało to cykl 30 imprez sportowych, które obejmą całą Polskę. Od kwietnia do października można korzystać z wielu form aktywności fizycznej: biegów, rolek, kajaków, zumby, fitnessu, przygotowanych przez animatorów sportu, fundację Sport Support i Coca-Colę, partnera programu.

- Lider Animator - Obudź Swoje Ciało to dla nas niezwykle ważny projekt – mówi Anna Solarek, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services. - Coca-Cola od lat wspiera sport i towarzyszy kluczowym międzynarodowym wydarzeniom. Jednak największą wartością są dla nas działania, które wnoszą pozytywną zmianę do otoczenia, w którym na co dzień działamy. Jeżdżąc po Polsce, obserwując zaangażowanie lokalnych animatorów, widząc uśmiechnięte twarze ludzi, którzy całymi rodzinami spędzają z nami czas świetnie się bawiąc, głęboko wierzę w sens tych działań i jestem przekonana, że środki, które wydawane są na integorowanie, aktywizowanie lokalnych społeczności , to najlepiej wydane pieniądze – dodaje.

Szkolimy, wspieramy, tworzymy siłę!

Od samego początku istnienia programu Lider Animator, jego organizatorom przyświecała idea kompleksowego wsparcia, jakie można zaoferować lokalnym społecznikom. Poza pomocą finansową i organizacyjną, ważną częścią projektu stały się także szkolenia.

Akademia Lidera od czterech lat jest miejscem zdobywania wiedzy oraz wymiany doświadczeń. - Na Akademii byłem po raz pierwszy i to było dla mnie niesamowite przeżycie. Poznałem wielu fantastycznych ludzi, którzy byli źródłem ogromnych inspiracji – mówi Sebastian Peret z Mielca, laureat programu Lider Animator - Obudź Swoje Ciało.

- Ludzie, atmosfera, cały klimat sprawia, że chce się tu być cały czas, chce się uczyć – podkreśla Justyna Bauman ze Sławy, laureatka programu Lider Animator - Obudź Swoje Ciało. - Najpiękniejsza przygoda życia z fantastycznymi ludźmi, pełnymi pasji. To daje w życiu więcej niż niejedna szkoła – zaznacza Joanna Wolniewicz z Pobiedzisk.

Dlatego też Akademia w tym roku wyruszyła w Polskę. Przez trzy weekendy w roku Akademia otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy lokalnie działają na rzecz lokalnych społeczności. Zaplanowane bloki szkoleniowe są odpowiedzią na bieżące potrzeby animatorów, dlatego też do współpracy przy tegorocznej, wyjazdowej Akademii zaproszono najlepszych specjalistów w zakresie motywacji, komunikacji, w tym social mediów, czy fizjoterapii.

Organizatorem programu jest Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support”. Partnerami programu są firma Coca-Cola oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które objęło także honorowy patronat nad programem.

Więcej informacji o programie można znaleźć na www.lideranimator.pl