W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemami.

• Według szacunków 620 milionów młodych ludzi na całym świecie zmaga się z bezrobociem, brakiem edukacji i możliwości odbycia szkoleń czy praktyk, a także z problemem niedostatecznych płac.

• Chociaż kobiety są postrzegane jako równe mężczyznom – nadal nie mają równych szans. Mimo że wykonują one 66% światowej pracy, otrzymują tylko 10% dochodu. Jeżeli zmiany nie nadejdą szybciej, szanse kobiet i mężczyzn zostaną wyrównane za 217 lat.

To nie jest przyszłość, jakiej chcemy.

W Coca-Cola uważamy, że wszystko zaczyna się od ludzi. Wierzymy, że dzięki rozwojowi zyskujemy wszyscy – jako społeczeństwo. Podczas rozwijania własnej działalności jako globalna marka chcemy w pozytywny sposób wpływać na otoczenie. Prowadząc odpowiedzialny biznes, wykorzystujemy nasz wpływ oraz ogólnoświatowy zasięg, aby pomagać pokonywać bariery utrudniające rozwój i aktywizować kobiety oraz młodych w różnych obszarach życia.

Za pośrednictwem Fundacji Coca-Cola, która odpowiada za działania charytatywne w naszej firmie, corocznie przekazujemy 1 procent naszego przychodu operacyjnego na wsparcie społeczności z całego świata. Co najmniej drugie tyle, jako System Coca-Cola, przeznaczamy na nasze lokalne działania w poszczególnych krajach.

W ramach naszych programów dedykowanych różnym grupom, oferujemy mentoring, szkolenia, spotkania networkingowe i pomagamy milionom ludzi z całego świata w budowaniu umiejętności zawodowych i kompetencji osobistych tak, aby czuli, że mają realny wpływ na swoją przyszłość.

Nasza inicjatywa „5by20” ma za zadanie wesprzeć do 2020 roku 5 milionów kobiet z całego świata, w uwolnieniu ich pełnego potencjału zawodowego. Program „5by20” został uruchomiony w 2010 r. i do tej pory pomogliśmy już ponad 2,4 milionom kobiet w pokonywaniu wyzwań, z jakimi przychodzi im się mierzyć każdego dnia.

Kolejnym naszym sztandarowym programem jest „Youth Empowered Program”. To inicjatywa systemu firm Coca-Cola, która zrodziła się z potrzeby kompleksowego wsparcia ludzi młodych na dynamicznym i trudnym rynku pracy. Naszym celem jest wsparcie i aktywizacja zawodowa młodych osób m.in. poprzez dedykowane szkolenia i mentoring. Do 2025 roku chcemy w ten sposób wzmocnić kompetencje miliona młodych ludzi.