Przed świętami często stajemy przed tym dylematem: co powinniśmy podarować pod choinkę? Oto kilka rad, które przybliżą Cię do wybrania najlepszego prezentu.

Niemal każdy co roku musi na kilka chwil przybrać rolę Świętego Mikołaja. I choć on najwyraźniej nie ma kłopotów z pomysłami na zawartość swego worka, my często mamy problem z doborem prezentów. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które sprawią, że dawanie będzie równie przyjemne, a może nawet przyjemniejsze od otrzymywania upominków.

Czytnik książek

Książki to prezentowy evergreen, warto jednak iść z duchem czasu. Czytniki to świetna alternatywa dla tradycyjnych, papierowych wydawnictw. Lekkie, poręczne, często wyposażone we własne oświetlenie, a w swoim wnętrzu kryć mogą tysiące książek, które zajmowałyby mnóstwo miejsca. Czytnik jest prezentem o tyle uniwersalnym, że nie musisz martwić się z trafieniem w czytelnicze gusta. Ceny tych urządzeń, zwłaszcza podczas przedświątecznych promocji, mogą być nawet podobne do kosztu kilku tradycyjnych książek.

Karta podarunkowa

Kiedy znasz zainteresowania, hobby lub pasje obdarowywanego, ale boisz się wtopy, wybierz wygodny kompromis: kartę podarunkową. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na drugiej osobie i wiesz, co dla niej ważne. Jednocześnie nie ryzykujesz kupna prezentu w złym rozmiarze, kolorze czy rodzaju.

Trochę kultury

Nie musisz też skupiać się na przedmiotach. Świetnym pomysłem jest świąteczny voucher na wyjście do kina, teatru, galerii lub na wystawę. Coraz więcej instytucji oferuje ciekawe karty i elastyczne podejście do podobnych prezentów. Taki podarunek będzie tym cenniejszy, jeśli na wybrane wydarzenie pójdziecie razem!

Coś od siebie

A może coś bardziej spersonalizowanego? Wspólne zdjęcie jako część kalendarza, cytat lub tekst, który dobrze znacie, namalowany na kubku, zakładka na książkę. Dziś wykonanie własnoręcznie lub z pomocą specjalistycznej firmy interesującego gadżetu nie jest żadnym problemem. A prezent może stać się przydatnym przedmiotem, który będzie przypominał najlepsze chwile.

Wspólny czas

Święta to często tych kilka dni w roku, kiedy możesz zatrzymać się w codziennym biegu i krzątaninie. Czas, który wreszcie możesz przeznaczyć dla swoich bliskich, dla tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi. Spędzone razem chwile mogą znaczyć o wiele więcej niż najbardziej nawet udany prezent. A może właśnie powinny stać się takim prezentem?

Czytaj takze: 7 prezentów dla gym freak'a